A hazai női kosárlabdázás két legjobb együttese mérkőzött meg kétezer néző előtt hétfőn este a Sepsi Arénában, ahol lezárult a szombaton elkezdődött kupasorozat nyolcas döntője.
Villámrajtot vett az összecsapás elején a címvédő háromszéki gárda, 9–0-val kezdődött a döntő. A vendégek ezután sem találtak ellenszert a Sepsi-SIC támadásaira, így hamar 15 pontra nőtt a különbség. Ráadásul, a hárompontos dobások is bejöttek a hazai oldalon, az első negyedben Jespersen egymaga 19 pontot szerzett, és egymás után háromszor is betalált a félkörön kívülről.
A Sepsi-SIC egészen elképesztő módon 40 pontig jutott az első tíz percben!
Hasonlóan alakult az eredmény a folytatásban is, a sok dobást elrontó aradiak nem tudtak mit kezdeni a hazaiak lendületes és rendkívül hatékony játékával, így
a nagyszünetre 30 pont fölé nőtt a sepsiszentgyörgyiek előnye, akik több mint kétszer annyi pontot szereztek, mint a rivális.
A térfélcserét követően már nem volt ekkora különbség a két csapat között, kissé szorosabbá vált a játék, a vendégek méltóbb ellenfelek voltak, de a Sepsi-SIC a harmadik negyedet is megnyerte.
Az utolsó tíz perc előtt így már minden lényegi kérdést eldöntött Zoran Mikes vezetőedző együttese, és afelől sem lehetett kétség, hogy átlépik a száz pontos határt.
A Sepsi-SIC végül az utolsó játékrészt is behúzta, és 46 pontos különbséggel! győzött,
míg az aradiak hihetetlen negatív mutatóval zártak, hiszen 18 dobásukból egyetlen hárompontost sem szereztek a mérkőzésen folyamán.
A sepsiszentgyörgyi klub gálakosárlabdával megvédte címét, és története során a nyolcadik, sorozatban a hatodik diadalát aratta a Román Kupában.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
Vasárnap kora délután zárult a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyitófordulója. Kisebb meglepetést okozott az FC Argeș.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!