A nyolcaddöntőben a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a francia LDCL ASVEL Feminin csapatával találkozik, amely kettős győzelemmel (86:62 és 91:72) ejtette ki a lengyel VBW Arka Gdynia együttesét.
A Sepsi-SIC a belga Basket Namur Capitale csapatát búcsúztata, szintén kettős győzelemmel, 183:118-as összesítéssel.
A LDCL ASVEL–Sepsi SIC párharc első mérkőzését január 26-án rendezik Lyonban, a visszavágóra pedig február 1-jén kerül sor a Sepsi Arénában.
A nyolcaddöntőben érdekelt magyarországi gárda, az NKA Universitas PEAC ellenfele a szintén francia Villeneuve d'Ascq együttese lesz. A pécsiek két hét múlva hazai pályán kezdik meg az oda-visszavágós párharcot, s a második meccset egy héttel később Franciaországban vívják.
A Kézdiszentléleki Perkő hosszú évtizedek óta meghatározó alakja a háromszéki labdarúgásnak, az 1954-ben alapított labdarúgóklub Kovászna megyében egyedülálló módon ötven éve megszakítás nélkül tagja a megyei élvonalnak.
Hazai pályán folytatja bajnoki szereplését vasárnap a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda. A Kolozsvári U, illetve az FCSB elleni mérkőzések előtt Diószegi László és Szondy Zoltán a Székely Sportnak beszélt az esélyekről és a szezon eleji célokról.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Egy tökéletes marketinghadjárattal megtámogatott korrekt szuperprodukció, szeretem-utálom táborokkal, no meg egy fontos pozitív eredmény: egy időre lehull a por az irodalmi műről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!