Átgázolt ellenfelén a Sepsi-SIC, irány a nyolcaddöntő

Horváth Bálint Ottó 2023. január 12., 20:53 utolsó módosítás: 2023. január 13., 12:05

A hazai visszavágón kiütéses diadalt aratott a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, kettős győzelemmel jutott be a női kosárlabda Európa Kupa nyolcaddöntőjébe.

Lehengerlő játékkal jutottak tovább Fotó: FIBA

Nagy esélyesként várta a csütörtök esti hazai mérkőzést a székelyföldi együttes a Basket Namur Capitale ellen, miután az egy héttel ezelőtti belgiumi odavágót 19 pontos különbséggel nyerte meg.

A Sepsi-SIC nem bízott semmit a véletlenre, már az első percekben elhúzott a riválistól, Mununga volt igazán elemében, az első negyed végén a házigazda 20 pontos előnyben volt. Ezután is remekeltek támadásban a sepsiszentgyörgyi játékosok, így hamar harmincra nőtt a különbség, ami a szünetig meg is maradt.

A folytatásban sem vett vissza a tempóból a háromszéki gárda, Ghizilă hárompontosokkal jeleskedett. A harmadik negyedben a vendégek játéka valamelyest feljavult ugyan, de közelebb férkőzni nem tudtak. Sőt, még tovább nyílt az olló a két csapat között, Zoran Mikes vezetőedző csapata lehengerlő játékkal végül 46 ponttal győzött.

A Sepsi-SIC két fölényes győzelemmel jutott be a második számú európai kupasorozat nyolcaddöntőbe, ahol jóval nehezebb feladat vár rá, a francia LDLC ASVEL Féminin lesz az ellenfele. Az első mérkőzést január 25-én Lyonban rendezik, a visszavágóra február 1-jén a Sepsi Arénában kerül sor.

Női kosárlabda, Európa Kupa, rájátszás, 1. forduló, visszavágó:

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC–Basket Namur Capitale 90–44 (27–7, 20–10, 25–19, 18–8).

A Sepsi-SIC pontszerzői: Mununga 22, Cave 18, Ghizilă 15 (5), Jones 13 (1), Hristova 9, Jespersen 6 (1), Gödri-Părău 5 (1), Orbán 2. Játszott még: Gereben, Cătinean, Mititelu, Pop.

Továbbjutott a Sepsi-SIC kettős győzelemmel, 183–118-as összesítéssel.