Nagy esélyesként várta a csütörtök esti hazai mérkőzést a székelyföldi együttes a Basket Namur Capitale ellen, miután az egy héttel ezelőtti belgiumi odavágót 19 pontos különbséggel nyerte meg.
A Sepsi-SIC nem bízott semmit a véletlenre, már az első percekben elhúzott a riválistól, Mununga volt igazán elemében, az első negyed végén a házigazda 20 pontos előnyben volt. Ezután is remekeltek támadásban a sepsiszentgyörgyi játékosok, így hamar harmincra nőtt a különbség, ami a szünetig meg is maradt.
A folytatásban sem vett vissza a tempóból a háromszéki gárda, Ghizilă hárompontosokkal jeleskedett. A harmadik negyedben a vendégek játéka valamelyest feljavult ugyan, de közelebb férkőzni nem tudtak. Sőt, még tovább nyílt az olló a két csapat között, Zoran Mikes vezetőedző csapata lehengerlő játékkal végül 46 ponttal győzött.
A Sepsi-SIC két fölényes győzelemmel jutott be a második számú európai kupasorozat nyolcaddöntőbe, ahol jóval nehezebb feladat vár rá, a francia LDLC ASVEL Féminin lesz az ellenfele. Az első mérkőzést január 25-én Lyonban rendezik, a visszavágóra február 1-jén a Sepsi Arénában kerül sor.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
Vasárnap kora délután zárult a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyitófordulója. Kisebb meglepetést okozott az FC Argeș.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!