A Nemzetközi Kosárlabda Szövetség (FIBA) a másodrangú kontinentális sorozat rájátszásba bejutott 16 együttes erősorrend alapján osztotta fel. A nyolcaddöntő párosításításait úgy alakították, hogy az első a tizenhatodikkal, a második a tizenötödikkel, a harmadik a tizennegyedikkel (és így tovább…) került össze.
A sepsiszentgyörgyi buboréktornán a francia ESBVA Lille Métropole-t, a spanyol Cadi La Seu-t és a belga Basket Namur Capitalet is megelőző Sepsi-SIC a kilencedik helyre került a listán, így a nyolcadik pozíciót elfoglaló Lointek Gernika Bizkaiát kapta ellenfélnek.
A baszkföldi együttes a francia Carolo Basket mögött két győzelemmel és egy vereséggel második lett az F-jelű csoportban. A Gernika Bizkaia a rangos spanyol bajnokság élmezőnyéhez tartozik, jelenleg negyedik a tabellán a 16 csapatos pontvadászatban.
A korábbi tervekkel ellentétben a nyolcaddöntőket és a negyeddöntőket nem egy, hanem négy buborékban rendezik meg március 16–18. között.
A Sepsi-SIC a Reyer Venezia és a InvestInTheWest ENEA Gorzow gárdájával szerepel majd azonos tornán, így továbbjutás esetén az olasz vagy a lengyel csapat lehet a következő ellenfele.
A nyolcaddöntőbe három magyarországi együttes is bejutott, a Szekszárd és a Cegléd egyaránt francia, míg a Miskolc spanyol együttessel csatázik a negyeddöntős szereplésért.
A négyes döntőt április 9–11-én rendezik.
Kétgólos vereséget szenvedett hazai pályán az FK Csíkszereda a FC Argeș ellen a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában. A piros-feketék ezúttal nem találták el a kaput, így a vendégek megérdemelten vitték el a három pontot Csíkszeredából.
Magabiztos idegenbeli sikert aratott a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, Ovidiu Burcă együttese vasárnap délben végig kontrollálta a CS Tunari elleni összecsapást, a főszereplő pedig ismét a spanyol Nacho Heras volt.
Szándékosan nekihajtott egy másik autónak, ezáltal egy 21 éves fiatalember, valamint annak egyéves és négyhónapos lánya életét oltotta ki az a 38 éves Ialomița megyei férfi, akit Nagy-Britanniában azonosítottak és vettek őrizetbe a hatóságok.
A román sajtó figyelmét is felkeltette a magyar miniszterelnök szombati kijelentése, amely szerint a jövő évi országgyűlési választás lesz az utolsó a közelgő háború előtt.
Gőzerővel építik a fejlesztő és a helyi hivatalosságok által Erdély legnagyobb kiskereskedelmi (retail) parkjának nevezett, több mint 100 millió euróból megvalósítandó létesítményt Szászfenes község területén.
… az államelnök szerint, ha egy miniszter hazudik, az nem olyan gáz, mintha milliókat lopott volna… és Románia lesz az első NATO-tagállam, amelynek HISAR-osztályú járőrhajója van.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!