Csoportelsőként a legjobb tizenhat között a Sepsi-SIC – képgalériával

Sánta Imre 2021. január 22., 23:19 utolsó módosítás: 2021. január 22., 23:42

Végig kiélezett csatában, a Cadi La Seu együttesét legyőzve jutott a női kosárlabda Európa Kupa legjobb tizenhat csapata közé a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC. A háromszékiek a hazai rendezésű torna zárómérkőzésén nagy küzdelemben fektették két vállra spanyol ellenfelüket, és ezzel a sikerrel a G csoport élén végeztek.

A Sepsi Arénában rendezett buboréktorna utolsó összecsapásának óriási tétje volt a Sepsi-SIC számára. Az már korábban bizonyossá vált, hogy a székelyföldi csapatnak legalább három pontos győzelemre van szüksége a továbbjutáshoz, de ha a zöld-fehérek legalább öt ponttal nyernek, akkor a csoportelsőséget is bebiztosíthatják maguknak.

A találkozó első perceiben úgy tűnt, hogy ez akár simán meglehet, hiszen Tobin és Gödri-Părău előbb vezetéshez juttatta a háromszékieket, majd Pasic és Mandache növelni is tudták a megszerzett előnyt. Másképp gondolták viszont a spanyolok, akik hamar eszméltek, és néhány percen belül átvették a vezetést, amit az első negyed végéig meg is tudtak tartani (15–17).

A folytatásban a két együttes felváltva szerezte pontjait, de inkább a zöld-fehéreknek kellett szaladniuk az eredmény után, míg aztán

a vendégek főleg a hárompontos félkör mögüli pontos dobásaiknak köszönhetően megléptek, és nyolcpontos előnnyel zárták az első húsz percet (26–34).

Szünet után azonban egy sokkal határozottabb szentgyörgyi csapat tért vissza a pályára, Pasic, Gödri-Părău, Gardner és Mandache összehoztak egy 8–0-s sorozatot, amellyel sikerült egyenlíteni (34–34).

Innen azonban folytatódott az idegtépő küzdelem, de miután Zoran Mikes tanítványainak védekező játéka is feljavult, Gardner révén hosszú idő után átvették a vezetést (43–40), és ezt a különbséget a harmadik negyed végéig tartani is tudták (45–42).

Az utolsó tíz perc már az idegek harca volt, mindkét csapat játékosai kezdtek elfáradni, ezért megsokasodtak a hibák is. Aztán a legjobbkor jött Gardner három pontot érő találata, majd közelről is pontosan célzott, és Pasic biztos kézzel értékesített két büntetőt (52–45). A spanyolok még próbáltak kapaszkodni, de a háromszéki lányok remekül védekeztek, Tobin nem hibázott a palánk alatt, Gödri-Părău pedig a véghajrában a büntetővonaltól pontosan célzott, és ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa.

A Sepsi-SIC 57–50 arányú győzelme azt jelenti, hogy a zöld-fehérek csoportelsőként jutottak az Európa Kupa nyolcaddöntőjébe, ahol történetük során először vesznek részt.

A kupasorozat az egyenes kieséses szakasszal folytatódik márciusban, a párharcokat szintén buboréktornák formájában rendezik.

Női kosárlabda, Európa Kupa, G csoport, 3. forduló:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC–Cadi La Seu 57–50 (15–17, 11–17, 19–8, 12–8).
Sepsi-SIC: Gardner 17 (1x3), Gödri-Părău 14 (1x3), Mandache 8, Pasic 6, Tobin 4. Cserék: Ruzickova 8, Pavlopoulou, Kelemen, Orbán, Ghizilă, Kovács, Cătinean. Edző: Zoran Mikes.
Cadi La Seu: Resimont 15 (2x3), Diaz 7 (1x3), Dornstauder 6, Pena 3, Etxarri 2. Cserék: Blanquera 6 (2x3), Raventos 5, Pujol 4, Geldof 2, Ortiz, Ricart. Edző: Bernat Canut Font.
Játékvezetők: Dumitru Stasiev (moldáv), Emmouil Tsolakos (görög), Piotr Ivashkov (fehérorosz).