A háromszéki együttes az első játéknapon Zaragozában lépett pályára, ahol visszafogottan kezdték a találkozót, a nagy szünetig tizennyolc pontos hátrányba kerültek (46–28), a harmadik negyedben bátrabban játszottak a vendégek, viszont végül viszonylag simán győzött a Spanyol Kupa-győztes gárda (85–57).
Ezzel szemben a Famila Schio a lengyel Lublin együttesét látta vendégül, amely ellen az összes negyedet behúzta, végül pedig 70–50-ös végeredménnyel győzni tudott.
Az olaszok az elmúlt évben remekül szerepeltek az európai kupasorozatban, ugyanis végül bronzérmet szereztek.
A Schio története során 12 olasz bajnoki címet, 14 kupagyőzelmet, 13 szuperkupa sikert, 2 Rochetti Kupát és egy Európa Kupát is magáénak tudhat.
A csapat vezetőedzője a görög George Dikeoulakosz, aki már háromszor is triplázni tudott az együttessel a belföldi sorozatokban, legutóbb éppen az előző idényben.
Zoran Mikes vezetőedző tanítványai utoljára a Román Kupában léptek pályára, ahol a Bukaresti Rapid ellen 83–67-es sikert értek el idegenben, ezzel kettős győzelemmel jutottak be a nyolcas döntőbe.
Az olaszokkal szembeni Euroliga-meccset szerdán 19 óra 15 perctől rendezik, a Digi Sport 2 televíziós csatorna élőben közvetíti, valamint a legrangosabb klubsorozat Youtube-csatornája is.
Egy nem túl magas színvonalú, töredezett játékot hozó és feszültségekkel teli meccs volt az év utolsó székely jégkorong rangadója. A küzdelmes csatát a Sportklub nyerte a GYHK otthonában, ebben nagy szerepe volt Melnyicsuk kapus bravúrjainak.
Bő öt hét múlva kezdődik Olaszországban a 2026-os téli olimpia, amelyen jelen állás szerint a romániai küldöttség tagjaként Székelyföldről két sportoló és három edző vehet részt. A végleges keret összetétele január 19-én alakul ki.
Csíkszeredában sem csak az inflációs rátával nő jövőre a helyi adók mértéke, hanem emelt adókulcsot vezetnek be az ingatlan- és gépjárműadó kiszámításánál, sőt még adókedvezményeket is eltörölnek.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök napjai meg vannak számlálva – így vélekedik Ludovic Orban egykori román kormányfő.
Robbanás történt egy bárban szilveszter éjszaka a Wallis kantonbeli Crans-Montanában, a híres síparadicsomban, többen meghaltak – közölte a svájci rendőrség.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!