Euroliga: a tavalyi bronzérmes ellen kezdi meg hazai szereplését a Sepsi-SIC

Sebestyén Ervin 2023. október 11., 14:39 utolsó módosítás: 2023. október 11., 14:40

Saját közönsége előtt is bemutatkozik a női kosárlabda Euroliga csoportkörében a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, amely az első fordulóban elszenvedett vereséget követően szerdán este az olasz Famila Schio ellen javítana.

Hazai pályán szerezné még első győzelmét a legrangosabb klubsorozatban a Sepsi-SIC Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

A háromszéki együttes az első játéknapon Zaragozában lépett pályára, ahol visszafogottan kezdték a találkozót, a nagy szünetig tizennyolc pontos hátrányba kerültek (46–28), a harmadik negyedben bátrabban játszottak a vendégek, viszont végül viszonylag simán győzött a Spanyol Kupa-győztes gárda (85–57).

Ezzel szemben a Famila Schio a lengyel Lublin együttesét látta vendégül, amely ellen az összes negyedet behúzta, végül pedig 70–50-ös végeredménnyel győzni tudott.

Az olaszok az elmúlt évben remekül szerepeltek az európai kupasorozatban, ugyanis végül bronzérmet szereztek.

A Schio története során 12 olasz bajnoki címet, 14 kupagyőzelmet, 13 szuperkupa sikert, 2 Rochetti Kupát és egy Európa Kupát is magáénak tudhat.

A csapat vezetőedzője a görög George Dikeoulakosz, aki már háromszor is triplázni tudott az együttessel a belföldi sorozatokban, legutóbb éppen az előző idényben.

Zoran Mikes vezetőedző tanítványai utoljára a Román Kupában léptek pályára, ahol a Bukaresti Rapid ellen 83–67-es sikert értek el idegenben, ezzel kettős győzelemmel jutottak be a nyolcas döntőbe.

Az olaszokkal szembeni Euroliga-meccset szerdán 19 óra 15 perctől rendezik, a Digi Sport 2 televíziós csatorna élőben közvetíti, valamint a legrangosabb klubsorozat Youtube-csatornája is.