Elmaradt a bravúr, elbukta a döntőt Sepsi-SIC

Sebestyén Ervin 2022. szeptember 17., 19:28

Szombat délután rendezték a Sepsi Kupa fináléját, amelyben a házigazda Sepsi-SIC ellenfele a TFSE-MTK volt. A két fél küzdelme az utolsó percig szoros összecsapást eredményezett, azonban a végén a budapesti együttes örülhetett, kikaptak a háromszékiek.

Küzdött a házigazda Sepsi-SIC, mégsem sikerült győzni Fotó: Pinti Attila

Péntek délután a háromszéki együttes fölényes sikert aratott a török Besiktas ellen, így magabiztosan várhatták a szombati finálét. Az első negyed végén egy pontos előnye volt az MTK-nak, 19:20-ra vezettek. A félidőhöz érve minimális előnyt dolgoztak ki a zöld-fehér mezes lányokkal szemben, 36:41 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben becsülettel próbálkoztak a hazaiak, azonban továbbra sem sikerült faragni a hátrányukból, 49:57 volt az állás az utolsó tíz percet megelőzően. Volt miért izgulni az utolsó negyedben, ugyanis itt már a szentgyörgyiek domináltak, de csak felzárkózni sikerült, fordítani nem, 67:71-es TFSE-MTK siker született.

A Sepsi-SIC játékosai közül Maria Jespersen szerezte a legtöbb pontot, egészen pontosan 19-et, őt követi Britney Jones tizennéggyel és Khadijiah Cave tizenkettővel.