Magabiztosan verte török ellenfelét, döntőt játszik a Sepsi-SIC

Sebestyén Ervin 2022. szeptember 16., 21:59

Rangos női kosárlabdatornát rendeznek Sepsiszentgyörgyön, a házigazda Sepsi-SIC az első meccsén magabiztos játékkal verte a török Besiktas együttesét, így bejutott a Sepsi Kupa fináléjába és a TFSE-MTK ellenfeleként bizonyíthatnak.

Remek játékkal győztek a háromszékiek a Besiktas ellen. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A péntek esti összecsapás remekül indult a háromszékieknek, az első negyed végén 20:12-re vezettek, sikerült egy kisebb előnyt kiépíteniük. A folytatásban viszont szervezettebb volt a Besiktas, egyenlíteni ugyan így sem sikerült, de faragtak a hátrányukból, a félidőhöz érve 30:25-re álltak a felek.

A harmadik negyedben ritmust váltottak a zöld-fehér mezes lányok, ezzel pedig szemmel láthatóan nem igazán tudott mit kezdeni a török gárda, el is dőlt a győztes kiléte, miután 55:35 állt az eredményjelzőn. Az utolsó 10 percre már csak az maradt kérdés, hogy mekkora különbséggel győznek a szentgyörgyiek, a végeredmény 64:47 lett.

A háromszékiek legtöbb pontját Maria Jespersen szerezte, tizenhetet, majd őt követi Ioana Ghizilă tizeneggyel.

A Sepsi-SIC ezzel a győzelemmel házigazdaként bejutott a Sepsi Kupa fináléjába, ahol a TFSE-MTK ellen kell megküzdeniük. Az összecsapást szombaton 17 órától rendezik a sepsiszentgyörgyi arénában.