Hirdetés

Az Euroliga ajtaján kopogtat a Sepsi-SIC

A Sepsi-SIC a helyszínen, a Şehit Polis Recep Topaloğlu sportcsarnokban hangol a ma esti meccsre
Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

2020. október 28., 14:52

A törökországi Izmitben játszik Euroliga-selejtezőt a többszörös hazai bajnok és kupagyőztes Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC női kosárlabdacsapata. A szerdán 19 órakor kezdődő mérkőzésen a háromszékiek a spanyol Spar Girona együttesével mérik össze erejüket, a győztes a legrangosabb kontinensviadal csoportkörében folytathatja.

2020. október 28., 14:52

Nem mondható, hogy a sorshúzás kedvezett volna a zöld-fehéreknek, hiszen egy rendkívül erős, sztárokkal teletűzdelt csapat ellen kell harcba szállniuk az Euroliga-szereplés jogáért. A sport azonban éppen elég meglepetést szolgáltatott eddig is ahhoz, hogy bizakodva nézzünk a selejtező mérkőzés elé, amelyre a Sepsi-SIC megújult játékoskerettel készül immár két hónapja.

Hirdetés

De nemcsak az ellenfél által képviselt játékerő nehezíti meg Zoran Mikes vezetőedző dolgát, hanem komoly akadályt jelentett a felkészülés során az is, hogy a járványügyi rendelkezések miatt csapata mindössze két edzőmérkőzést játszhatott. Ráadásul a román bajnokság sem rajtolt még el, miközben a spanyol pontvadászatban már javában zajlik a küzdelem, ami nyilvánvalóan a Girona együttesének kedvez.

A boszniai szerb szakember történelmi pillanatként értékelte, hogy a Sepsi-SIC a klub fennállása óta először léphet pályára Euroliga-selejtezőn, ezt a lehetőséget a megfeszített munkának, egy fejlődési folyamat eredményének tekinti. Zoran Mikes szerint legjobb tudásukat fogják nyújtani ezen az összecsapáson, mert elsősorban azt szeretnék bebizonyítani, hogy nem véletlenül jutottak el erre a szintre.

•  Fotó: Gábos Albin Galéria

Fotó: Gábos Albin

„Két hónapig tartó felkészülés után ez lesz az első hivatalos mérkőzésünk. Furcsa érzés volt úgy készülni, hogy közben csak két edzőmeccset játszhattunk. Ez egy kis gondot jelentett számunkra, de a jelenlegi körülmények között is igyekszünk a legtöbbet kihozni magunkból. Kihívásként fogjuk fel, és ezen az egy mérkőzésen kell a maximumot nyújtanunk.

Történelmi esemény a klub életében, hogy Euroliga-selejtezőben szerepelhetünk. Egyrészt saját magunknak szeretnénk bebizonyítani, hogy valóban ott a helyünk, másrészt másoknak is megmutatni, hogy egy olyan fejlődésen mentünk keresztül, amely a klub számára a helyes irányt jelenti.

Óriási dolog, hogy idáig eljutottunk, és igyekszünk meggyőzni mindenkit arról, hogy ebben a két hónapban is jó munkát végeztünk. Mindent beleadunk, hogy teljesítsük vagy akár túlteljesítsük célkitűzésünket” – nyilatkozta Zoran Mikes, a Sepsi-SIC vezetőedzője.

A háromszékiek trénere az ellenfél csapatáról szólva kiemelte, hogy eddigi eredményeik önmagukért beszélnek, a keret tagjaihoz pedig olyan játékosok tartoznak, akik a legmagasabb szinten bizonyítottak, megemlítve Sonja Vasic, Laia Palau és Chelsea Gray nevét. Ugyanakkor azt is elmondta, annak ellenére, hogy a Girona sorait olyan kosárlabdázók erősítik, akik WNBA- és Euroliga-győzelmet tudhatnak magukénak, vagy akik a spanyol válogatottal Európa-bajnokságot nyertek, elsősorban önmagukra kell figyelniük és saját lehetőségeiket kihasználniuk, hogy ellenfelükön megtalálják a sebezhető pontokat.

A Sepsi-SIC–Spar Girona Euroliga-selejtező győztese a kontinensviadal C csoportjában folytathatja a küzdelmet, ahol még az orosz Jekatyerinburg, az olasz Famila Schio és a lett TTT Riga szerepel majd.

A szerdán 19 órakor kezdődő és a Nemzetközi Kosárlabda-szövetség (FIBA) YouTube-csatornáján élőben követhető mérkőzés tétjét még inkább emeli, hogy amennyiben a zöld-fehérek továbbjutnak, a C csoport első „buboréktornáját” november 29.–december 5. között Sepsiszentgyörgyön rendezik.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Bravúros diadal: idegenben vette el a Corvinul veretlenségét a Sepsi OSK (videóval)

Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.

Széteső keret, edzőváltások, túlterhelés – a Csíkszeredai Sportklub idényének értékelése

„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.

Székelyhon

Eldurvult konfliktus nagycsütörtök este: fegyvert használtak a rendőrök, a sérült fiatalt helikopterrel vitték kórházba

Rendőröket riasztottak egy összetűzéshez csütörtök este a Maros megyei Felsőrépán, de nemhogy csillapodott volna a helyzet, hanem még inkább eldurvult.

`
Krónika

„Ki másban bízhatnánk?” Céltudatosak az erdélyi levélszavazók a kolozsvári főkonzulátuson

Folyamatos az érdeklődés a levélszavazás iránt Magyarország kolozsvári főkonzulátusán, ahol ezekben a napokban egymást váltják azok az erdélyi magyar választópolgárok, akik személyesen szeretnék leadni voksukat a magyarországi országgyűlési választáson.

Krónika

Isten érintésének köszönhetően lehet jó az ember – László Attila főesperes-plébános a húsvét lelkiségéről 1.

A húsvét manapság sokak számára pusztán kulturális, családi összejövetellé, vakációzássá, hosszú hétvégévé vált, holott a kereszténység legnagyobb ünnepéről van szó, amelynek lényege a szenvedés, a halál és az élet az összefonódása.

Főtér

Borzalmas baleset történt Kolozs megyében, öten meghaltak – hírek hétfőn

További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.

Ez is érdekelheti

Huszonnyolc év után jutott ki a világbajnokságra a magyar női kosárlabda-válogatott

A magyar női kosárlabda-válogatott 89–74-re legyőzte a házigazda törököket az isztambuli selejtezőtorna keddi zárónapján, ezzel kijutott a szeptemberi, Berlinben sorra kerülő világbajnokságra, és 28 év szünet után vehet részt ismét a tornán.

Eb- és vb-álmok kapujában: a válogatottakban bizonyíthatnak a Sepsi-SIC kosarasai

A Sepsi-SIC két rendkívül magabiztos győzelemmel lépett túl a Temesvári Poli együttesén a női kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjében, a válogatott szünetben pedig négy játékosa is nemzetközi porondon bizonyíthat.

Első győzelmére hajt a világbajnoki selejtezősorozatban a román kosárválogatott

Két világbajnoki selejtezőmérkőzést játszik a következő napokban Portugália ellen a román férfi kosárlabda-válogatott, amely az első győzelmét célozza a csoportban.

Románia három utánpótlás kosárlabda-Eb-t rendez ebben az évben

Történelmi sikert könyvelhet el a romániai kosárlabda: a FIBA Europe döntése értelmében 2026 nyarán három utánpótlás Európa-bajnokságot is Romániában rendeznek. Egyetlen évben, egy országban korábban még nem volt példa erre.

Öldöklő küzdelemben győztek Brassóban a marosvásárhelyi kosarasok

Kétszeri hosszabbítás után értékes győzelmet aratott a Brassói Corona otthonában a Marosvásárhelyi VSK a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 14. fordulójában.

Az Euroliga győzelemtől a kincses városig

Indítunk rögtön egy időutazással, repüljünk vissza az időben egy szűk három évtizedet...

Vereséggel búcsúzott az Európa Kupától a Sepsi-SIC

Lejátszotta utolsó csoportmeccsét a női kosárlabda Európa Kupa idei kiírásában a Sepsi-SIC, amely csütörtök este az olasz GEAS Basketet fogadta. A háromszéki csapat szeretett volna szépen zárni, ám nem sikerült meglepnie a továbbjutásért küzdő ellenfelét.

Három különböző válogatottba is meghívót kaptak a Sepsi-SIC játékosai

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC hat kosarasa is hazája színeiben szerepel a válogatott szünetben. A klub így egyszerre három nemzeti csapatban is képviselteti magát: a román, a magyar és a kanadai együttesben.

Felrúgta a papírformát: először győzött az Európa Kupa idei kiírásában a Sepsi-SIC

Bravúros idegenbeli teljesítménnyel szerezte meg első sikerét a női kosárlabda Európa Kupában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC. Zoran Mikes együttese a favoritnak számító Szekszárd otthonában diadalmaskodott, méghozzá magabiztos, fegyelmezett játékkal.

Közel járt a csodához az Európa Kupában, őrült meccsen kapott ki a Sepsi-SIC az éllovastól

Hatalmasat küzdött a Sepsi-SIC a női kosárlabda Európa Kupában, és sokáig úgy tűnt, legyőzi a hibátlan éllovast. A zöld-fehérek végül hosszabbításban maradtak alul a belga Kangoeroes Mechelen ellen.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!