Az már korábban eldőlt, hogy a csoportból a mindkét meccsét megnyerő Szekszárdi Atomerőmű KSC jut tovább a legrangosabb kontinensviadal főtáblájára, így a csütörtök esti találkozó ebből a szempontból már nem bírt különösebb téttel, de a két csapat gondoskodott arról, hogy a Sepsi Aréna közönsége egy színvonalas, kiélezett küzdelmet hozó mérkőzést izguljon végig.
Az összecsapás első percei kedvezően alakultak a házigazdák számára, a Wallace-Miljkovic-Fraser hármasnak köszönhetően a zöld-fehérek nyolcpontos előnyhöz jutottak, amit az első negyed végéig az ellenfél legnagyobb igyekezete ellenére is tartani tudtak (23–15).
A folytatásban aztán kissé megtorpantak a szentgyörgyi lányok, percről percre apadt az előny, amiből adott pillanatban egyetlen pont maradt, ekkor azonban előbb Miljkovic, majd Wallace és Pasic talált be a gyűrűbe, így mégis sikerült tisztes távolságra tartani a törököket (36–31).
Szünet után hatalmas harc alakult ki a pályán, mindkét csapat elszántan küzdött, amiből a Kayseri jött ki jobban, és a 24. percben Sventoraite révén a vendégek először vették át a vezetést (42–43).
Innentől kezdve még ádázabbá vált a küzdelem, hol egyik, hol másik fél tudott fordítani, a harmadik negyed végére azonban a kevesebbet hibázó törököknél volt az előny (57–60).
Az utolsó felvonás első perceiben a Kayseri nyolc pontra is meg tudott lépni, de Wallace, Miljkovic és Fraser révén a zöld-fehéreknek sikerült felzárkózni egy pontra, azonban ezt követően több ziccert is kihagytak, amit rögtön büntetett az ellenfél, és Williams triplájával ismét hét ponttal vezettek, amikor már csak másfél perc maradt a játékidőből (71–78).
Ekkor Fraser döntött úgy, hogy kezébe veszi az események alakítását, hiszen védekezésben labdákat szerzett, majd gyorsan összedobált hét pontot, ami éppen elég volt az egyenlítéshez (78–78).
A mérkőzés utolsó támadását azonban így is a vendégek vezethették, de két másodperccel a lefújás előtt Pasic elcsente a labdát, Williams pedig elkövette azt a hibát, hogy szabálytalankodott ellene, amit a bírók két büntetődobással büntettek. Pasic keze pedig nem remegett meg, már az elsőt értékesítette, amivel be is biztosította a Sepsi-SIC 79–78 arányú győzelmét.
Bár a székelyföldi együttesnek idén sem sikerült továbbjutni az Euroliga főtáblájára, Zoran Mikes tanítványai bebizonyították, hogy ütőképes csapatot alkotnak, és szurkolóik joggal bízhatnak abban, hogy az Európa Kupa október 14-én rajtoló küzdelmei során még sok sikerélményben lehet részük.
A Sepsi-SIC ellenfelei az Európa Kupa csoportkörében az UNI Győr, a BC Prometey (ukrán), valamint a PAOK Salonic (görög)–Elazig Il Özel Idare (török) selejtező győztese lesznek.
Női kosárlabda, Euroliga-selejtező, Sepsiszentgyörgy:
Sepsi-SIC–Bellona Kayseri 79–78 (23–15, 13–16, 21–29, 22–18).
Sepsi-SIC: Fraser 31 (1x3), Miljkovic 18 (1x3), Wallace 17 (2x3), Pasic 9 (2x3), Baș 3 (1x3). Cserék: Podar 1, Orbán, Ghizilă, Croitoru, Botos, Cătinean, Nemes. Edző: Zoran Mikes.
Kayseri: Williams 37 (5x3), Sventoraite 17, Brezinova 8, Yaya 2, Oral. Cserék: Abdi 12 (2x3), Dean 2, Kalbisagde, Tüzün, Tonguc, Boybeyi. Edző: Ayhan Avci.
Játékvezetők: Mila Cavara (bosnyák), Mihkel Mӓnniste (észt), Veronika Vavrova (cseh).
A selejtezőcsoport rangsora:
1. Szekszárdi Atomerőmű KSC 4 pont,
2. Sepsi-SIC 3,
3. Bellona Kayseri Basketbol 2.
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!