A végére összekapta magát, előnyhöz jutott a Sepsi-SIC

Horváth Bálint Ottó 2023. szeptember 20., 21:57 utolsó módosítás: 2023. szeptember 20., 22:19

A sepsiszentgyörgyi női kosárlabdacsapat kiegyenlített és sok hibával tarkított mérkőzésen öt ponttal győzött a lett TTT Riga ellen az Euroliga selejtezőjének hazai odavágóján.

A bolgár Hristova volt a hazaiak legeredményesebb játékosa, kulcsfontosságú hárompontosokat dobott. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Sorozatban negyedszer vágott neki a legrangosabb európai kupasorozat selejtezőjének a Sepsi-SIC, amelynek a rekordbajnokot kell búcsúztatnia ahhoz, hogy története során először felkerüljön a főtáblára. A párharc első mérkőzését szerdán este a Sepsi Arénában rendezték, ahol még fél ház sem volt, nagyjából ezer néző volt kíváncsi a hazai bajnoki címvédő első hivatalos mérkőzésére az új szezonban.

Kiegyensúlyozott játékot hozott az első negyed, amelyben a házigazdák megpróbálták magukhoz venni az irányítást. Az előny náluk volt ugyan, de a lettek tapadtak rájuk. A második játékrész elején viszont sikerült tíz ponttal meglépnie a sepsiszentgyörgyi csapatnak. A vendégeknek azonban volt válaszuk erre, szorossá tették a játékot, és a szünetre egy pontra csökkentették a hátrányukat.

A folytatásban még egy ideig tartotta vezetését a Sepsi-SIC, de aztán megtorpantak támadásban, nagyon sokat hibáztak, és négy percig nem dobtak kosarat.

A Riga ezt kihasználva a harmadik negyed közepén fordított, és nyolc pontos előnyre tett szert, viszont a hazaiak hamar visszazárkóztak. Ráadásul, a bolgár Hristova triplájával az utolsó tíz perc elején kiegyenlítettek, az amerikai Green kétpontosával pedig visszavették a vezetést. Ellenben, továbbra is sok dobást kihagytak, de mivel ezután a lettek is hullámvölgybe kerültek, a végjátékra megőrizték az előnyüket.

Hristova ismét a legjobbkor volt eredményes a félkörön kívülről, ezzel a kosárral lényegében bebiztosították a győzelmet, és végül öt ponttal nyertek.

A Sepsi-SIC igencsak szezon eleji formát mutatott, ami normális is, hiszen a csapat az első tétmeccsét játszotta egy kemény ellenféllel szemben. A továbbjutáshoz viszont ennél jobb teljesítményre lesz szükség a lett fővárosban rendezendő jövő heti visszavágón.