A szünetben még vezetett, a vereséget nem tudta elkerülni a Sepsi-SIC

Horváth Bálint Ottó 2023. október 25., 22:25 utolsó módosítás: 2023. október 25., 22:31

Nagyot küzdött a spanyol bajnok otthonában a sepsiszentgyörgyi női kosárlabdacsapat az Euroligában, a mérkőzés felénél még vezetett, a folytatásban viszont a házigazdák a javukra fordították az eredményt, és behúzták a győzelmet.

A harmadik játékrészben kicsúszott a kezükből az irányítás. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A legrangosabb európai kupasorozat egyik ütőképes csapata, a spanyol bajnok Pamesa Valencia otthonában lépett pályára a Sepsi-SIC szerdán este a csoportkör negyedik fordulójában.

A székelyföldi együttes lépéselőnyre tett szert a mérkőzés elején, tíz ponttal nyerte meg az első negyedet. Ezután ugyan továbbra is a vendégek vezettek, de a spanyol válogatott magját adó hazaiak egyre közelebb férkőztek. Ezzel együtt a Sepsi-SIC megőrizte előnyét, és meglepetésre két ponttal jobban állt a szünetben.

A folytatásban viszont a Valencia hamar megfordította az állást, és bár a háromszékiek próbáltak kapaszkodni, a harmadik játékrész után az ellenfél 11 ponttal vezetett. Zoran Mikes vezetőedző tanítványai nem adták fel, de kissé elkészültek az erejükkel, figyelembe véve, hogy mindössze hatan játszották végig a találkozót, és bár lehozták döntetlenre az utolsó tíz percet, a vereséget nem tudták elkerülni.

A Sepsi-SIC dicséretre méltó teljesítményt nyújtott, azonban a negyedik Euroliga mérkőzésén is alulmaradt. Jövő héten kedden 19 órától a magyarországi DVTK együttesét fogadják, amely mind a négy eddigi mérkőzését megnyerte a főtáblán.