A román férfi kézilabda-válogatott szereplése miatt szünetelt a bajnokság az ifjúsági korosztályos együtteseknél is. A George Buricea által irányított csapat előbb Portugáliában, majd hazai környezetben a lengyelekkel játszott Eb-selejtezőt.
A keret tagja volt a vargyasi születésű Szász András – egyedüli székelyföldi játékosként. A Konstancai CSM jelenlegi beállója csak az első találkozón kapott szerepet. A román válogatott mindkét összecsapásán kikapott: 37–30-ra a portugálok, 28–27-re a lengyelek ellenit.
A román ifjúsági szövetségi kapitányok is összehívták a keretüket, edzőtábort tartottak, felkészülési mérkőzéseket játszottak. Négy székelyudvarhelyi kézilabdázó volt érdekelt, az U19-eseknél Szabó Zoltán, az U17-es román nemzeti együttesben pedig Bodor Tas-József, Józsa Csaba és Jenei Kristóf képviselte a VSK és az ISK színeit.
Mindkét gárda játszott tesztmeccseket, a nagyobbak kétszer Moldovával, 45–20-ra és 46–17-re nyertek, Szabó Zoltán összesen háromszor volt eredményes.
A kisebb, kadett korosztály Lengyelországba utazott, itt a házigazdák 35–23-ra és 31–22-re győztek. Az udvarhelyi fiúk közül Jenei Kristóf hat, Józsa Csaba öt, Bodor Tas négy találatot jegyzett.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
A végletekig kiélezett, fordulatos mérkőzésen, a hosszabbításban nyert kedden este a Csíkszeredai Sportklub a BJAHC ellen a jégkorong Erste Liga elődöntőjének ötödik találkozóján. Készülhetnek a Gyergyói HK elleni döntőre.
Rutintevékenység, nincs ok az aggodalomra – nyilatkozták a Marosvásárhelyi Katonai Központ vezetői arra reagálva, hogy újra behívókat küldenek a tartalékosoknak, akik a megjelölt iratokkal kell jelentkezzenek a központba.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!