A Hargita Kupával melegítettek a női kézilabdacsapatok a megyei bajnokságra

Dobos László 2023. október 08., 13:06 utolsó módosítás: 2023. október 08., 13:12

Hatcsapatos női kézilabdatorna helyszíne volt szombaton Zetelaka, az egynapos tornát a Székelyudvarhelyi Hargita KK nyerte, megelőzve Szentegyházát.

A győztes Székelyudvarhelyi Hargita KK csapata Fotó: Forrás: Hargita Megyei Kézilabda-szövetség

Egy hónap múlva, november 12-én Szentegyházán kezdődik a Hargita megyei női kézilabda-bajnokság, amely Romániában csodának számít. Információink szerint sehol, egy megyében sincs ehhez hasonló, komolyan megszervezett megyei kézilabda-bajnokság a felnőtt csapatok számára, kilenc együttes lesz ott a rajtnál.

Zetelakán hat csapat indult a Hargita Kupával díjazott tornán, két csoportban zajlottak a mérkőzések, majd a helyosztók következtek. A döntőben a női kézilabda másodosztálytól visszalépett Székelyudvarhelyi Hargita KK győzött, Szentegyháza csapatát 31–25-re verte.

Szentegyháza csapata Fotó: Forrás: Hargita Megyei Kézilabda-szövetség

Hargita Kupa, csoportmérkőzések: Zetelaka–Székelyudvarhelyi Hargita KK 9–17, Szentegyháza – Székelykeresztúr 26–21, Székelyudvarhelyi Hargita KK–Csíkszeredai NKSZ 24–12, Székelykeresztúr – Felcsík 14–17, Csíkszereda–Zetelaka 21–18 és Felcsík–Szentegyháza 17–21.

Helyosztók, az 5. helyért: Zetelaka–Székelykeresztúr 26–21.

A 3. helyért: Csíkszeredai NKSZ–Felcsík 16–12.

A döntőben: Székelyudvarhelyi Hargita KK–Szentegyháza 31–25.

A díjazott együttesek közös fotója Fotó: Forrás: Hargita Megyei Kézilabda-szövetség

Benedek Árpád Csaba, a Hargita Megyei Kézilabda-szövetség (HMKSZ) elnöke elmondta, hogy a megyei bajnokságra készülő együttesek a játéklehetőség mellett ajándékot is kaptak. „Pályáztunk a Megyei Tanácsnál, ahol az elnyert pénzből a zetelaki tornán részt vevő csapatok labdákat, vaxot, érméket és kupákat vehettek át” – nyilatkozta Benedek. (X)

Székelykeresztúr csapata Fotó: Forrás: Hargita Megyei Kézilabda-szövetség

Csíkszereda női kézilabda-együttese Fotó: Forrás: Hargita Megyei Kézilabda-szövetség

A Felcsík csapata Fotó: Forrás: Hargita Megyei Kézilabda-szövetség