Egy hónap múlva, november 12-én Szentegyházán kezdődik a Hargita megyei női kézilabda-bajnokság, amely Romániában csodának számít. Információink szerint sehol, egy megyében sincs ehhez hasonló, komolyan megszervezett megyei kézilabda-bajnokság a felnőtt csapatok számára, kilenc együttes lesz ott a rajtnál.
Zetelakán hat csapat indult a Hargita Kupával díjazott tornán, két csoportban zajlottak a mérkőzések, majd a helyosztók következtek. A döntőben a női kézilabda másodosztálytól visszalépett Székelyudvarhelyi Hargita KK győzött, Szentegyháza csapatát 31–25-re verte.
Hargita Kupa, csoportmérkőzések: Zetelaka–Székelyudvarhelyi Hargita KK 9–17, Szentegyháza – Székelykeresztúr 26–21, Székelyudvarhelyi Hargita KK–Csíkszeredai NKSZ 24–12, Székelykeresztúr – Felcsík 14–17, Csíkszereda–Zetelaka 21–18 és Felcsík–Szentegyháza 17–21.
Helyosztók, az 5. helyért: Zetelaka–Székelykeresztúr 26–21.
A 3. helyért: Csíkszeredai NKSZ–Felcsík 16–12.
A döntőben: Székelyudvarhelyi Hargita KK–Szentegyháza 31–25.
Kiváló hangulatban, telt ház előtt kapott gól nélkül nyerte meg a jégkorong Román Kupát a Gyergyói Hoki Klub. Történelmet írtak, először szerezték meg ezt a trófeát.
Hosszú idő után újra pályára lépett Gabriel Vașvari, a tapasztalt labdarúgó a harmadosztályban szereplő Zilahi SCM játékosa. A Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya a feljutásért küzd szülővárosa együttesének színeiben.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
Ingerült hangon követelte a román nyelv használatát egy rosszullétre panaszkodó idős személyhez kiszálló mentőorvos Kolozsváron – a felháborító esetről a Szabadság helyi napilap portálja számolt be szerdán.
Erdélybe a várépítőket – a hódokat –1998 táján telepítették be. A romániai populáció azóta szépen megtelepedett a Szamosok, az Olt, a Feketeügy és a Maros mentén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!