Szerdán délben a magyar női kézilabda-válogatottra olyan feladat várt, amelyen borítékolható volt a pontok begyűjtése. A vébé újonca, a szenegáliak voltak a Kim Rasmussen által irányított csapat ellenfelei. A mérkőzést végig kézben tartotta Magyarország, szemmel láthatóan nagy volt a különbség a két gárda között. Ahogy érezni lehetett azt is, hogy Tomoriék annyit adnak ki magukból, amennyit egy ilyen találkozó megkövetel.
Fokozatosan nőtt az előnyük az eredményjelzőn, a pihenőre 17–9-re mehettek a csapatok.
A második felvonás is hasonlóan alakult, 20–10-nél volt először két számjegyű a különbség. Ez megmaradt a lefújásig. Érdekes adat, hűen tükrözi, hogy a szakmai stáb miként kezelte a találkozót, hogy minden nevezett mezőnyjátékos gólt szerzett.
A folytatás nem lesz ennyire könnyű, pénteken 12 órától a románok elleni ki-ki meccsen dől el, hogy ki jut a középdöntőre. Aki nyer, az tovább folytathatja a küzdelmeket.
Női kézilabda, világbajnokság, Japán, C csoport, 4. forduló:
Magyarország–Szenegál 30–20 (17–9)
A magyarok gólszerzői: Kovács 6, Márton 5, Tomori 3, Faluvégi, Háfra, Klujber, Kovacsics, Tóth, Tóvízi 2-2, Lukács, Schatzl, Szabó, Vámos 1-1.
Románia–Montenegró 26–27 (12–11)
A románok gólszerzői: Neagu 11, Perianu, Dache 4-4, Pintea, Udriștioiu 3-3, Iuganu 1.
Spanyolország–Kazahsztán 43–16 (19–11).
A C csoport állása: 1. (továbbjutott) Spanyolország 8 pont (132–77), 2. (továbbjutott) Montenegró 8 (116–96), 3. Magyarország 4 (118–89), 4. Románia 4 (93–102), 5. Szenegál 0 (89–117), 6. Kazahsztán 0 (72–134).
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Kilátástalan helyzetben van az előző szezonban az élvonalból kiesett Gloria Buzău, a nagy tartozásokat felhalmozó labdarúgóklubot pontlevonással büntette a szövetség.
Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!