A női bajnokságban mindössze két csoportot alakítottak ki a részt vevő 27 klub számára, nem pedig négyet, ahogyan az megszokott volt a járvány előtti időszakban. Ez elégedetlenséget váltott ki, hiszen a csapatoknak jóval hosszabb kiszállásokat kell majd tenniük a mérkőzésekre. A férfiak mezőnyében négy csoportba osztották a 34 együttest, miután az élvonalbeli klubokat kötelezték arra, hogy második számú csapatot indítsanak a másodosztályban.
Mindkét bajnokságban három-három székelyföldi klubot találunk: a nőknél a Sepsiszentgyörgyi Kiválósági Központ csapata, a Székelyudvarhelyi Hargita KK (volt Székelyudvarhelyi NKK) és a Marosvásárhelyi Arena nevezett be, utóbbi eddig az ifjúsági korosztályban volt érdekelt, míg a férfiaknál a Székelyudvarhelyi Szejke SK-t váltó Székelyudvarhelyi VSK indul, továbbá a Segesvári Kiválósági Központ csapata és a Segesvári VSK szerepel a mezőnyben.
Helyi játékosokra épít a Hargita KK
Mester Zsolt, a Székelyudvarhelyi Hargita Kézilabda Klub vezetőedzője megkeresésünkre elmondta, hogy fiatal, helyi játékosokra épül az udvarhelyi női csapat.
„Pár évvel ezelőtt, amikor ezt a projektet és a csapatot elindítottuk, az volt a cél, hogy ne csak ifi, hanem magasabb szinten is játéklehetőséget biztosítsunk a rengeteg helyi és környékbeli tehetséges játékosnak. Az új bajnokságban is célunk az építkezés és a tapasztalatszerzés. Csapatunk száz százalékban helyi és fiatal játékosból áll” – mondta el Mester Zsolt.
Bepanaszolta a szervezőket és a rendfenntartó erőket a Bukaresti Dinamo a Hivatásos Labdarúgóligánál és a Román Labdarúgó-szövetségnél. Szerintük a hétfő esti Szuperliga mérkőzésen nem megfelelően bántak a szurkolóikkal és hivatalos képviselőikkel.
Folyamatban van a játékoskeret véglegesítése a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nál. Égető kérdés egy befejező csatár leigazolása, jelenleg ezen dolgoznak. Hadnagy Attila sportigazgatót kérdeztük.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!