„Fájó szívvel tudatjuk, hogy az igazgatóság úgy határozott, beszünteti a klub működését és felszámolja az együttest. A testület a klub anyagi helyzetének felmérése után hozta meg a döntést. Az ezt kiváltó tényező a jelenlegi szezonra vonatkozó működési garancia és a likviditás hiánya” – olvasható a Vipers közleményében.
Az, hogy a norvég alakulat pénzügyi problémákkal küszködik, nem újdonság: a Vipers súlyos anyagi problémáira először 2023-ban derült fény, majd tavaly októberben egyszer már csődöt jelentett, de a vezetőség még aznap este megváltoztatta az álláspontját, s egy sajtótájékoztatón Peter Gitmark klubelnök úgy fogalmazott, hogy a klubnak megvan a fedezete a további, hosszútávú működéshez, mivel Morten Jörgensen vezetésével helyi befektetők egy csoportja szeretné megmenteni az egyesületet, és hajlandóak jelentős összeget áldozni rá.
A hétfői bejelentésben azonban már az szerepel, hogy a jelenlegi szezon befejezése is óriási kihívást jelentene pénzügyi szempontból, s az igazgatóság leghamarabb 2025 nyarán számíthatna pénzre, emellett a vagyonkezelő 1,3 millió koronás követelést jelentett be, így nincs további alapja a Vipers működésének.
„A garanciák hiánya és a súlyos likviditási nehézségek miatt az igazgatóság január 13-án kénytelen volt csődöt jelenteni, és csődbírósághoz fordulni” – áll a közleményükben.
A norvég együttes 2021 és 2023 között sorozatban háromszor nyerte meg a Bajnokok Ligáját, a döntőkben egyszer a Győrt, egyszer a Ferencvárost győzte le.
A norvég sajtó értesülései szerint az összes játékosuk egyből szabadon igazolható lett.
A Sportul Studențesc jégkorongcsapatának játékosa hat hónapos eltiltást és súlyos pénzbüntetést kapott, miután megütötte a játékvezetőt január elején, a Gyergyói Hoki Klub elleni meccsen.
A bukaresti vízilabda világkupa helyosztóit rendezik, a magyar válogatott a döntőben ugrik vízbe. Pályára lépnek a csapatok a női kézilabda európai kupákban, az este pedig a Real Madrid és az FC Barcelona összecsapásában csúcsosodik ki.
Január 13-tól ismét jegyezhetők az 1, 3 és 5 éves futamidejű Tezaur államkötvények, amelyek évi 7, 7,5 és 7,8 százalékot kamatoznak – jelentette be pénteken a pénzügyminisztérium.
Bár korábban cáfolta a lehetőségét, Tánczos Barna pénzügyminiszter most közölte, hogy az áfaemelés lehetőségét is vizsgálják a költségvetési hiány lefaragását célzó intézkedések sorában.
A bukaresti hatóságok megkésve készítették elő annak az uniós irányelvnek a részleges átültetését a román jogrendszerbe, amely előírja, hogy legkésőbb 2025. január 1-jétől az EU tagállamai nem nyújtanak többé állami támogatást gázkazánok beszerelésére.
Mi az összefüggés David Popovici Porsche Spyderje, a román néplélek és az értelmiségi elit által követendő példának tekintett hazai személyiségek hiánya között?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!