Az első játékrészben remekül tartotta magát a Mester Zsolt által irányított együttes. A védekezés jól ment, a feljutásért harcoló házigazda alaposan megküzdött minden egyes gólért. Igaz, hogy a támadójáték már nem volt ennyire hatékony, az udvarhelyiek csupán hétszer zörgették meg az ellenfél hálóját.
A szünetet követően gyorsan elhúzott a hazai csapat, erre már nem volt válasza a fiatal gárdának. A végén két számjegyű különbség lett.
A Dacia Mioveni vezeti a csoportot, az SZNKK az ötödik a hétcsapatos kiírásban.
A pontvadászat következő fordulójában az udvarhelyiek február 7-én, csütörtökön 16 órától hazai környezetben fogadják az Activ Plopenit.
Női kézilabda A-osztály, C-csoport, 19. forduló:
Dacia Mioveni–Székelyudvarhelyi Női Kézilabda Klub 32–17 (13–7)
A vendégek gólszerzői: Bálint Noémi 5, Kerekes Éva 4, Fekete Anna 3, Munteanu Krisztina, Sándor Aliz 2-2, Nagy Henrietta 1.
Hosszú idő után újra pályára lépett Gabriel Vașvari, a tapasztalt labdarúgó a harmadosztályban szereplő Zilahi SCM játékosa. A Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya a feljutásért küzd szülővárosa együttesének színeiben.
Kiváló teljesítményével életben tartotta csapata győzelmi esélyeit és mentett egy pontot a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nak. A háromszékiek hősét, Gyenge Szilárdot a Hivatásos Labdarúgó Liga (LPF) beválasztotta a 24. forduló álomcsapatába.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
Ingerült hangon követelte a román nyelv használatát egy rosszullétre panaszkodó idős személyhez kiszálló mentőorvos Kolozsváron – a felháborító esetről a Szabadság helyi napilap portálja számolt be szerdán.
Erdélybe a várépítőket – a hódokat –1998 táján telepítették be. A romániai populáció azóta szépen megtelepedett a Szamosok, az Olt, a Feketeügy és a Maros mentén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!