A németországi Eb a harmadik 24 csapatos torna lesz, de az első, amelyet egy országban bonyolítanak le és nincs társrendező. Hat városban (Berlin, Hamburg, Düsseldorf, München, Köln, Mannheim) zajlanak a mérkőzések. A legnagyobb befogadóképességgel rendelkező csarnok az 54 ezer férőhelyes düsseldorfi futballstadion, a Merkur Spiel Aréna lesz, amelyet átalakítottak a torna idejére, itt rendezik a szerda esti nyitómérkőzést Németország és Svájc között.
A magyar válogatott a C csoportba kapott besorolást, ahol pénteken Montenegróval, vasárnap Szerbiával, jövő kedden pedig Izlanddal találkoznak.
A nemzeti együttes célkitűzése továbbjutni a csoportkörből és az első tíz között végezni.
„Látjuk, mennyire erős a mezőny, az összes világverseny közül az Európa-bajnokságon a legerősebb, és tovább nehezíti a csapatok dolgát, hogy minden csoportból csak kettő jut tovább.
– közölte a magyar szövetség sajtótájékoztatóján a székelyudvarhelyi származású Ilyés Ferenc elnök.
Leszögezte, a játékosok, a szakmai stáb és a vezetőség tagjai is szeretnének a lehető legjobban szerepelni és a lehető legjobb eredményt elérni, nem csak felkészülésnek tekintik az Európa-bajnokságot, utalva arra, hogy a márciusi olimpiai selejtezőtornán is nagyon fontos feladat vár a magyar csapatra.
Az első mérkőzés minden világversenyen nagyon fontos, itt különösen az lesz, hiszen Montenegróval találkozunk. Ha azt megnyerjük, arra építhetünk” – vélekedett Chema Rodriguez szövetségi kapitány. Megjegyezte, a szerb és az izlandi is nagyon erős csapat, a közelmúltban ők fejlődtek a legtöbbet az egész mezőnyből.
Lékai Máté csapatkapitány kiemelte, a legtöbb játékosuk már játszott az ellenfelek kézilabdázói ellen, vagyis jól ismerik őket, míg a beállós Bánhidi Bence szerint fizikálisan rendben vannak, fel tudják venni a versenyt a gyorsan játszó vetélytársakkal.
Románia 28 év szünetet követően jutott ki az Eb-re, amelynek B csoportjában nagyon erős ellenfelekkel játszik, és mindenképpen bravúrnak számítana a továbbjutása.
Spanyolország a legutóbbi kontinensviadalon ezüstérmes volt, Horvátország szintén a világélmezőnyhöz tartozik, Ausztria pedig mindkétszer legyőzte őket a selejtezők során.
A románok pénteken éppen az osztrákok ellen mutatkoznak be a tornán, ahol meglepetést szeretnének okozni, és a keret egyik legtapasztaltabb játékosa, Demis Grigoraș szerint erre képesek is lesznek.
Az Ausztria elleni első mérkőzés a legfontosabb, és remélem, hogy győzünk, és ezzel revansot veszünk a selejtezőben elszenvedett két vereségért” – nyilatkozta Demis Grigoraș a Gsp.ro portálnak.
A Benficánál légióskodó kézilabdázó megjegyezte, az elmúlt két évben sokat fejlődtek, és egy olyan csapat alakult ki, amely ezután is kijuttathatja Romániát a nagy tornákra. „Mindenki tudja, hogy mit kell tennie, nagy a keretünk, sok a választási lehetőség minden poszton, ahol mindenkinek dolgoznia kell azért, hogy bekerüljön a válogatottba” – közölte.
Az Európa-bajnokság összesen nyolc négyes csoportjából az első és a második helyezettek jutnak tovább a középdöntőbe, ahonnan csupán két-két csapat kvalifikálja magát az egyenes kieséses szakaszba, azaz az elődöntőbe.
A torna mérkőzéseit a Digi Sport és a Prima Sport csatornáin, illetve az M4 Sporton lehet figyelemmel követni.
A Sepsi OSK története legmegrázóbb élményével zárta az idényt: kiesett a Szuperligából. A klub egykori trénere, Eugen Neagoe a visszatérésben bízik, míg Gică Mihali, Dorinel Munteanu egyik legjobb barátja az isteni igazságszolgáltatást emlegette.
A bajnoki cím megnyerése után az FC Argeș a hivatalos közösségi oldalán megköszönte az FK Csíkszeredának a vendégszeretetet és a szép szavakat, amellyel a klubot illették.
Kilencvenkilenc évesen elhunyt a csíkszentkirályi Benedek Ferenc, aki a második világháborúban szolgált, majd orosz hadifogságba esett.
A bukaresti Otopeni repülőtéren bukkant fel George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, a szélsőjobboldal államfőjelöltje hétfőn reggel, amikor már biztossá vált, hogy elvesztette az államfőválasztást.
Sajátos trend terjed a TikTokon George Simion külföldön élő szimpatizánsai körében azt követően, hogy a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke elvesztette a vasárnapi elnökválasztást: arról tesznek közzé videót, hogy szétvágják az útlevelüket.
Nekünk kell döntenünk, nem Budapestnek, Brüsszelnek, Washingtonnak vagy Moszkvának. Kicsit tragikus, hogy azok munkáját is el kell végezzük, akiknek a dolga lett volna, hogy ezt a helyzetet megelőzzék.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!