A németországi Eb a harmadik 24 csapatos torna lesz, de az első, amelyet egy országban bonyolítanak le és nincs társrendező. Hat városban (Berlin, Hamburg, Düsseldorf, München, Köln, Mannheim) zajlanak a mérkőzések. A legnagyobb befogadóképességgel rendelkező csarnok az 54 ezer férőhelyes düsseldorfi futballstadion, a Merkur Spiel Aréna lesz, amelyet átalakítottak a torna idejére, itt rendezik a szerda esti nyitómérkőzést Németország és Svájc között.
A magyar válogatott a C csoportba kapott besorolást, ahol pénteken Montenegróval, vasárnap Szerbiával, jövő kedden pedig Izlanddal találkoznak.
A nemzeti együttes célkitűzése továbbjutni a csoportkörből és az első tíz között végezni.
„Látjuk, mennyire erős a mezőny, az összes világverseny közül az Európa-bajnokságon a legerősebb, és tovább nehezíti a csapatok dolgát, hogy minden csoportból csak kettő jut tovább.
– közölte a magyar szövetség sajtótájékoztatóján a székelyudvarhelyi származású Ilyés Ferenc elnök.
Leszögezte, a játékosok, a szakmai stáb és a vezetőség tagjai is szeretnének a lehető legjobban szerepelni és a lehető legjobb eredményt elérni, nem csak felkészülésnek tekintik az Európa-bajnokságot, utalva arra, hogy a márciusi olimpiai selejtezőtornán is nagyon fontos feladat vár a magyar csapatra.
Az első mérkőzés minden világversenyen nagyon fontos, itt különösen az lesz, hiszen Montenegróval találkozunk. Ha azt megnyerjük, arra építhetünk” – vélekedett Chema Rodriguez szövetségi kapitány. Megjegyezte, a szerb és az izlandi is nagyon erős csapat, a közelmúltban ők fejlődtek a legtöbbet az egész mezőnyből.
Lékai Máté csapatkapitány kiemelte, a legtöbb játékosuk már játszott az ellenfelek kézilabdázói ellen, vagyis jól ismerik őket, míg a beállós Bánhidi Bence szerint fizikálisan rendben vannak, fel tudják venni a versenyt a gyorsan játszó vetélytársakkal.
Románia 28 év szünetet követően jutott ki az Eb-re, amelynek B csoportjában nagyon erős ellenfelekkel játszik, és mindenképpen bravúrnak számítana a továbbjutása.
Spanyolország a legutóbbi kontinensviadalon ezüstérmes volt, Horvátország szintén a világélmezőnyhöz tartozik, Ausztria pedig mindkétszer legyőzte őket a selejtezők során.
A románok pénteken éppen az osztrákok ellen mutatkoznak be a tornán, ahol meglepetést szeretnének okozni, és a keret egyik legtapasztaltabb játékosa, Demis Grigoraș szerint erre képesek is lesznek.
Az Ausztria elleni első mérkőzés a legfontosabb, és remélem, hogy győzünk, és ezzel revansot veszünk a selejtezőben elszenvedett két vereségért” – nyilatkozta Demis Grigoraș a Gsp.ro portálnak.
A Benficánál légióskodó kézilabdázó megjegyezte, az elmúlt két évben sokat fejlődtek, és egy olyan csapat alakult ki, amely ezután is kijuttathatja Romániát a nagy tornákra. „Mindenki tudja, hogy mit kell tennie, nagy a keretünk, sok a választási lehetőség minden poszton, ahol mindenkinek dolgoznia kell azért, hogy bekerüljön a válogatottba” – közölte.
Az Európa-bajnokság összesen nyolc négyes csoportjából az első és a második helyezettek jutnak tovább a középdöntőbe, ahonnan csupán két-két csapat kvalifikálja magát az egyenes kieséses szakaszba, azaz az elődöntőbe.
A torna mérkőzéseit a Digi Sport és a Prima Sport csatornáin, illetve az M4 Sporton lehet figyelemmel követni.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Már a jegyárusítás első napján eldőlt, hogy telt ház lesz a csíkszeredai stadionban: minden belépő elkelt az FK Csíkszereda történelmi, Bukaresti Dinamo elleni első élvonalbeli hazai mérkőzésére.
A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!