Kedvező sorsolásban részesült a másodosztályú bajnokság D csoportját hibátlan mérleggel vezető VSK, hiszen elkerülte a Nemzeti Liga nagynevű ellenfeleit, igaz egy kis szerencsével akár ismét azonos osztályban szereplő vetélytársat is kaphatott volna.
A Kolozsvári U gyengén teljesít a tizenhárom csapatot felvonultató élvonalbeli bajnokságban, ahol csak a 12., utolsó előtti helyet foglalja el 6 ponttal (2 győzelem, 13 vereség).
Mint ismert, a kupasorozat múlt hétvégi előző körében a marosvásárhelyiek hazai pályán az Activ Plopeni csapatát 30–25-re győzték le, míg a kolozsváriak idegenben szintén egy másodosztályú ellenfelet, a Bukaresti Științát búcsúztatták (31–25).
A legjobb nyolc közé jutó együttes kiléte egyetlen mérkőzésen dől el,
a párharcot a program szerint március 17-én, vasárnap az alacsonyabb osztályban szereplő Marosvásárhelyi VSK pályáján rendezik.
Hosszú idő után újra pályára lépett Gabriel Vașvari, a tapasztalt labdarúgó a harmadosztályban szereplő Zilahi SCM játékosa. A Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya a feljutásért küzd szülővárosa együttesének színeiben.
Kiváló teljesítményével életben tartotta csapata győzelmi esélyeit és mentett egy pontot a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nak. A háromszékiek hősét, Gyenge Szilárdot a Hivatásos Labdarúgó Liga (LPF) beválasztotta a 24. forduló álomcsapatába.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
Ingerült hangon követelte a román nyelv használatát egy rosszullétre panaszkodó idős személyhez kiszálló mentőorvos Kolozsváron – a felháborító esetről a Szabadság helyi napilap portálja számolt be szerdán.
Erdélybe a várépítőket – a hódokat –1998 táján telepítették be. A romániai populáció azóta szépen megtelepedett a Szamosok, az Olt, a Feketeügy és a Maros mentén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!