Az utazó keretbe a bajnok Brassói Corona tíz játékost ad, az ezüstérmes Galaci CSM-től hárman érkeznek, a bronzérmes Csíkszeredai Sportklubtól hat játékost hívnak be, a negyedik helyezett Gyergyói HK-tól pedig hármat.
A csapat többségét a székelyföldi születésű, illetve nevelésű játékosok alkotják: tizenöt hokis született Csíkban vagy Gyergyóban.
Négy hokis honosított (Polc, Boriszenko, Jemeljanenko és Butocsnov), ketten bukarestiek (Gliga és Constantin), Irimia pedig galaci.
A válogatott szerdán délután Brassóban gyakorolt, csütörtökön délután Bukarestbe utaznak a fiúk, onnan pedig pénteken reggel Észtországba repülnek.
Románia a divízió 1/B csoportú világbajnokságra (23–28. helyek) készül, a vébét Tallinnban rendezik április 28. és május 4. között. Az észtországi tornán a romániai együttes sorrendben a házigazda Észtország (április 28.), Japán (április 29.), Lengyelország (május 1.), Ukrajna (május 2.) és Hollandia (május 4.) ellen lép majd jégre.
A csoport első helyezettje feljut a divízió 1/A-ba, az utolsó pedig kiesik a divízió 2-be.
Nem múlt el botrány nélkül a román médiában az FK Csíkszereda történelmi bemutatkozása az élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. A székely alakulat értékes döntetlennel kezdett a Dinamo ellen, és azonnal magyarellenes támadások érték.
Bepanaszolta a szervezőket és a rendfenntartó erőket a Bukaresti Dinamo a Hivatásos Labdarúgóligánál és a Román Labdarúgó-szövetségnél. Szerintük a hétfő esti Szuperliga mérkőzésen nem megfelelően bántak a szurkolóikkal és hivatalos képviselőikkel.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Románia nem tud befejezni a megszabott határidőig a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt mintegy 6,3 milliárd euró értékű projekteket – jelentette ki kedden Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!