A hét induló együttest egy négyes és egy hármas csoportba sorolta a szakszövetség, a házigazda Csíkszeredai Sportklub, a Gyergyói Hoki Klub és a Bukaresti Sportul Studențesc az A jelű csoportba került, a B csoportban a Brassói Corona, a Galaci CSM, a Bukaresti Steaua és a Sapientia U23 együttese harcol a döntőbe jutást jelentő csoportelsőségért. Kisdöntőt ebben az évben nem rendeznek.
Ha a csoportmeccseken a rendes játékidő nem hoz döntést, egy 5 perces hosszabbítás következik (három a három ellen), érvényes az aranygól szabálya, ha nem születik találat, következik a szétlövés.
Ha a finálé rendes játékidejében nem születik döntés, húszperces hosszabbítás következik, a csapatok ekkor négy a négy ellen játszanak (itt is érvényes az aranygól), de amennyiben a ráadásban sem lesz gól, szétlövést rendeznek.
A jégkorong Román Kupa az RJSZ szervezésében zajlik, ezért a Sportklub-bérletek nem érvényesek, de a bérlet a jegyvásárlónak garantálja azt az ülőhelyet, ahova a bérlete szól. Három kategóriájú jegy vásárolható: a csoportmeccsekre 20 lejbe kerül egy belépő, a döntőre 25 lejbe, de 50 lejért VIP-jegy is váltható.
Elővételben is vásárolhatók jegyek a Csíkszeredai Sportklub székhelyén, a könyvelőségen (a főbejárat után balra, a folyosó végén). Itt 10 és 13 óra között lehet beszerezni a belépőket, majd 13 órától a Vákár Lajos Műjégpálya jegypénztáránál.
A csíkkarcfalvi mérkőzésekre 10 lejbe kerül egy belépő, a diákjegy pedig 5 lej. A Sapientia EMTE diákjainak Karcfalván ingyenes lesz a belépés – közölték a szerevezők.
Folyamatban van a játékoskeret véglegesítése a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nál. Égető kérdés egy befejező csatár leigazolása, jelenleg ezen dolgoznak. Hadnagy Attila sportigazgatót kérdeztük.
A Román Jégkorongszövetség (FRHG) Csíkszeredában tartott vezetőségi ülésén elfogadták a szezon szabályzatait, és döntöttek a Szuperkupa helyszínéről is: szeptember 3-án Gyergyóremetén rajtol a jégkorongidény.
Két ember meghalt egy közlekedési balesetben péntek reggel Vrancea megyében.
Az uniós országok közül a románok élnek a legnagyobb számban más uniós országokban – írja a Profit.ro gazdasági portál.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!