Szétlövéssel bukta el a győzelmet a Sportklub

Orbán Zsolt 2021. szeptember 18., 22:00

Bár dupla annyi kapura lövésig jutott, mint ellenfele, ráadásul kétszer is nyerésre állt a találkozón, a Csíkszeredai Sportklub nem tudta legyűrni az Újpestet a jégkorong Erste Liga szombati játéknapján. A lilák szétlövéssel nyertek a Vákár Lajos Műjégpályán.

Közel volt, de végül nem teljesült be a szezonbeli második kék-fehér siker Fotó: Farkas Gecse Noémi

A házigazda Sportklub és az UTE is második győzelméért lépett jégre az alapszakasz második játéknapján, a kék-fehérek pénteken a Titánok elleni 6–1-es sikerrel mutatkoztak be az új idényben, miközben az újpesti hokisok Brassóban szereztek két pontot egy kevésgólos, hosszabbítással végződött találkozón.

A szombat esti, csíkszeredai mérkőzésen a hazaiak nélkülözniük kellett Becze Tihamért, aki az egy nappal korábbi szezonnyitón gólt és asszisztot is jegyzett. A kapuban Makszim Szamankovot a Miskolcról hazatérő Adorján Attila váltotta.

A Sportklub ezúttal is igyekezett ráerőltetni akaratát a vendéggárdára, de ahogy az várható volt, az UTE jóval keményebb ellenállást tanúsított, mint a fehérvári alakulat. Az első harmadban a kapusok közöl Rajna Miklósnak akadt sokkal több védeni valója, és ez egy így folytatódott a mérkőzést további részében is. A 10. percben Polak nagy lehetőségénél hárított óriásit a dunajúvárosi születésű kapus, míg a másik oldalon Adorján Kiss Patrik szólóját hárította.

Az első kiállítást csupán a 30. percben ítélték meg a játékvezetők, de a Sportklub csak egy percig szerepelhetett emberelőnyben, majd egy újabb fór maradt kihasználatlanul a harmad végén. A Sportklub a második felvonás során is többet próbálkozott ellenfelénél – sikertelenül.

A vezetőgólig egészen a harmadik játékrész feléig kellett várni, Láday Tamás lövése kipattant Rajnáról, az ismétlésnél pedig David Stach résen volt és bevágta a pakkot a kapuba.

Úgy tűnt, meglehet a nehezen kiharcolt győzelem a székely csapatnak, de kevesebb mint öt perccel a vége előtt Kiss Dániel kékvonalas lövésénél Adorjánt kitakarták a védők, így az UTE kiegyenlített (1–1).

Az ötperces hosszabbításban szintén a Sportklub állt közelebb a győzelemhez, majd a szétlövésben is, miután Szkacskov és Polak is betalált Rajna kapujába. A lilák azonban a negyedik és az ötödik sorozat után újból visszajöttek a meccsbe, végül Kiss Dániel rávezetése döntött – az újpestiek Csíkszeredából is elvitték a bónuszpontot.

Az Erste Liga címvédője legközelebb hétfőn fogadja a gyergyószentmiklósi vereség (10–4) után Brassóban is nagy különbséggel alulmaradt Dunaújvárosi Acélbikákat (8–1).

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz, második játéknap
Csíkszeredai Sportklub–Újpesti TE 1–2 – szétlövéssel (0:0, 0:0, 1:0, 0:0, 0:1)
Gólszerzők: David Stach (50., Sofron István, Láday Tamás), ill. Kiss Dániel (56., Csergő Hunor, Kiss Patrik, 65. GWG)
Kapura lövések: 49–25
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Sportklub: Adorján Attila (Makszim Szamankov) – Karel Kubat, Papp Szabolcs, Szergej Kosztyicin, Vojtech Polak, Rokaly Szilárd – Gyenisz Kuljas, Reisz Áron, Jevgenyij Szakcskov, Sofron István, David Stach – Láday Tamás, Salló Alpár, Biró Tamás, Péter Andor, Péter Balázs – Farkas Tamás, Eduard Cășăneanu, Fodor Csanád, Rokaly Norbert. Vezetőedző: Magnus Sundquist.
UTE: Rajna Miklós (Márkus Levente) – Pokornyi Dávid, Riley Stadel, Benk András, Sam Coatta, Kovács Alex – Tanner Jago, Kiss Philip, Csergő Hunor, Kiss Patrik, Jack Suter – Gáspár Levente, Kiss Dániel, Balogh Bence, Kovács Sebestyén, Nemes Benjamin – Simon Péter, Zsigmond Áron. Vezetőedző: Virág Csaba.
Játékvezetők: Gergely Lehel, Sikó Szilárd – Cristian Filip, Crisan Hunor (vonalbírók)
Edzői nyilatkozatok

Magnus Sundquist, Csíkszeredai Sportklub:„Normál körülmények és kapusteljesítmény esetén négy-öt gólt szereztünk volna. Ellenfelünk nagyon jól játszott, rengeteg helyzetet kidolgoztak, hogy nyerjenek. Többféleképpen elveszíthetsz egy mérkőzést, akár a hozzáállás hiánya és a kemény munka árán is.

Nagyon jó kapusteljesítménnyel rukkoltak elő, mi sokszor közel kerültünk a kapujukhoz, de ahhoz, hogy legyőzz egy ilyen kapust, közvetlenül előtte kell zavart keltened.

Többször is csak a kapu körül voltunk, ezért is lőttünk csak egy gólt. Nincs rossz szavam a teljesítményünkre. Sokkal érettebb csapat volt az UTE. A tegnapi ellenfelünk is jól játszott, de az egy fiatalabb gárda. Okosan játszottak, rengeteg védőmunkát oldottak meg sikeresen a kapussal együtt, a kontrákkal pedig többször is helyzetbe kerültek. Lényegében a kapu előterében kell nagyobb forgalmat keltsünk.”

Virág Csaba, Újpest: „Sok hiányzónk van, Erdélybe pedig nem nyerni járnak a csapatok. Tudtuk, hogy extra kapusteljesítmény kell a győzelemhez, ez pedig még az extránál is extrább volt.

Miki (szerk. megj. Rajna Miklós) nagyon komoly tartást adott nekünk, de mindenki nagyon odatette magát.

Karaktert mutattunk, mert hátrányból visszajöttünk, illetve a büntetőknél is mínusz kettőről kapaszkodtunk fel. Nyilván a Csíkszereda jobb csapat, de megdolgoztunk a szerencsénkért. Keményen küzdöttünk a védekező harmadban.”