Bukarest, Csíkszereda és Galac után Sepsiszentgyörgy a negyedik romániai város, amely felnőtt férfi jégkorong-világbajnokságnak lesz a házigazdája. Április 27. és május 3. között a sepsiszentgyörgyi multifunkcionális sportcsarnokban, a Sepsi Arénában Nagy-Britannia, Lengyelország, Japán, Olaszország és Ukrajna válogatottjai ellen lép majd jégre a romániai együttes.
Második értékcsoportú jégkorong-világbajnokságot (korábbi nevén B csoportos vb-t) három alkalommal rendezhetett Románia: 1970-ben és 1972-ben Bukarestben, valamint 1979-ben Galacon. Emlékidéző sorozatunk harmadik részeként az 1979-es világbajnokságokra tekintünk vissza.
Az 1970-es években Kína (akkoriban hivatalosan a Kínai Népköztársaság) és Dél-Korea (a Koreai Köztársaság) között nem volt hivatalos diplomáciai kapcsolat. Sőt, meglehetősen feszült volt a helyzet közöttük. Kína akkor még Észak-Koreát (a Koreai Népi Demokratikus Köztársaságot) támogatta politikailag és gazdaságilag, hű szövetségese volt az 1950–53-as koreai háború óta. Dél-Korea viszont az Amerikai Egyesült Államok egyik keleti szövetségese volt, és Kínát ellenséges kommunista hatalomnak tekintette.
Kína és Dél-Korea nem álltak háborúban, de nagyon ellenséges viszonyban voltak: nem léteztek nagykövetségek, nem volt közvetlen politikai, gazdasági, sport- vagy kulturális kapcsolat. Az esetleges nemzetközi rendezvényeken, például sporteseményeken néha külön intézkedésekkel kellett elkerülni a közvetlen összecsapásukat vagy konfrontációjukat.
Ezért, hogy elkerüljék a Kína és Dél-Korea közötti összecsapást jégkorongban, a C csoportos Kínát felvitték a B csoportba, a galaci világbajnokságon pedig tíz csapat vett részt.
Az 1979-es világbajnokságon a házigazda romániai válogatott a harmadik helyen végzett .
Az Al-Duna parti városban megrendezett vébé végeredménye: 1. Hollandia, 2. Kelet-Németország, 3. Románia, 4. Norvégia, 5. Svájc, 6. Japán, 7. Ausztria, 8. Dánia, 9-10. Magyarország és Kína. Az első helyezett feljutott a nyolccsapatos A csoportba, az utolsó négy pedig kiesett a C-be.
A romániai keret: Gheorghe Huțan és Vasile Morar (kapusok), Doru Tureanu, Doru Moroșan, Mihai Popescu, George Justinian, Alexandru Hălăucă, Gál Sándor, Antal Előd, Marian Costea, Dumitru Axente, Nagy Béla, Sólyom László, Nagy Zoltán, Traian Cazacu, Constantin Nistor, Adrian Olenici, Bartalis Lajos, Marian Pisaru, Vasile Huțanu. Edzők: Ștefan Ionescu, Ioan Tiron és Virgil Crihan.
A 21. század elején, 2001-ben, hosszú idő után újra világbajnokságot rendezhetett Bukarest; a helyszín ugyanaz a bukaresti műjégpálya volt, amely akkor már Mihai Flamaropol nevét viselte. A divízió 2/B csoport küzdelmei zajlottak a román fővárosban.
Csíkszereda 17 évvel ezelőtt rendezhetett utoljára felnőtt vébét: 2008. április 7–13. között Csíkszereda volt a házigazdája a divízió 2/A (negyedik értékcsoportú) felnőtt férfi jégkorong-világbajnokságnak, amelyen Románia első helyen végzett, maximális pontszámmal, 65–2-es gólkülönbséggel.
Románia utoljára 2017-ben adott otthont felnőtt férfi hokivébének. Akkor a galaci jégcsarnok volt a házigazda, a divízió 2/A jelű csoport élén pedig Románia zárt.
Csupán egyetlen meccsen kapott bizonyítási lehetőséget Kovács István az idei klub-vb-n, miután nagyot hibázott a PSG–Atletico Madrid (4–0) csoportmeccsen. A FIFA játékvezetői bizottság elnöke elárulta, hogy a testkamera felvételei segítettek a döntésben.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.
Tavaly öt év után először fordult elő, hogy több romániai távozott Németországból, mint ahányan odaérkeztek.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!