Bukarest, Csíkszereda és Galac után Sepsiszentgyörgy a negyedik romániai város, amely felnőtt férfi jégkorong-világbajnokságnak lesz a házigazdája. Április 27. és május 3. között a sepsiszentgyörgyi multifunkcionális sportcsarnokban, a Sepsi Arénában Nagy-Britannia, Lengyelország, Japán, Olaszország és Ukrajna válogatottjai ellen lép majd jégre a romániai együttes.
Második értékcsoportú jégkorong-világbajnokságot (korábbi nevén B csoportos vb-t) korábban három alkalommal rendezhetett Románia: 1970-ben és 1972-ben Bukarestben, 1979-ben pedig Galacon. Emlékidéző sorozatunk első részeként az 1970-es vébére tekintünk vissza.
Az 55 évvel ezelőtti eseményt megelőzően, 1969 áprilisában elkezdődtek a bukaresti Augusztus 23. Műjégpálya befedési munkálatai, hogy a vb-re már zárt pályán lehessen játszani. A tornát 1970. február 25. és március 4. között rendezték meg a román fővárosban.
Abban az évben összesen 21 ország vett részt a világbajnokságon: az A csoportban 6, a B csoportban 8, a C csoportban pedig 7 válogatott szerepelt.
Kapusok: Constantin Dumitraș, Anton Crișan és Dumitru Iordan.
Mezőnyjátékosok: Varga Dezső, Ioan Ioniță, Florea Zgâncă, Fogarasi Zoltán, Răzvan Șchiau, Szabó Géza, Kalamár Sándor, Szabó Gyula, Ion Gheorghiu, Eduard Pană, Iulian Florescu, Basa János, Laurențiu Iordan, Bíró Antal, Gheorghe Huțanu és Valentin Ștefanov.
A romániai válogatott vezetőedzője a cseh Vítězslav Nováček volt, másodedzője pedig Ioan Tiron.
Románia két győzelmet aratott: Jugoszláviát 4–3-ra, Bulgáriát pedig 6–2-re győzte le, emellett öt vereséget szenvedett el – 1–9 az Egyesült Államoktól, 2–5 az NSZK-tól, 3–4 Norvégiától, 4–8 Japántól és 1–7 Svájctól –, így a 7. helyen végzett, ami a C csoportba való kiesést jelentette.
Az 1970-es bukaresti B csoportos jégkorong-vb végeredménye: 1. Egyesült Államok, 2. Nyugat-Németország (NSZK), 3. Norvégia, 4. Jugoszlávia, 5. Japán, 6. Svájc, 7. Románia, 8. Bulgária. Az Egyesült Államok feljutott az A csoportba, míg Románia és Bulgária kiesett a C csoportba.
Az első félidőben nem sok minden történt, a második felvonásban sem volt lüktető az iram az FK Csíkszereda és az FCSB összecsapásán. Megrázta magát a bajnokcsapat, takarékos fociját a székelyföldiek megbüntették.
Az FK Csíkszereda bravúros pontszerzése a bajnoki címvédő FCSB ellen jó témát adott a román sportsajtónak. A szaklapok kivétel nélkül bukaresti rémálomról és szégyenről cikkeznek, kiemelve, hogy a piros-kékek még az újoncokat sem voltak képesek legyőzni.
Megtalálta a rendőrség azt a kézdivásárhelyi 16 éves lányt, akinek eltűnéséről még április 11-én értesítették a rendőrséget, de mindeddig nem tudták, hol lehet.
Tömegverekedés tört ki a HelloJets légitársaság Tel-Avivból Bukarestbe tartó járatán hétfőre virradóra – közölte a román határrendészet.
Erdélyből Moldván át Dobrudzsába utazva páratlan élmény ellátogatni a világ legnemzetközibb folyója, a Duna deltájába, amely a világörökség részeként eleve egyedi látványosság. Ugyanakkor a nyaralás élvezetét csak fokozza a tenger.
Nicușor Dan mindenkit biztosít, Románia képes megvédeni magát az orosz drónokkal szemben. Téglával támadt felesége nagyanyjára egy férfi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!