Nullára verte az Ágyúsokat, hazai jégen lehet kupagyőztes a GYHK

Gergely Imre 2024. január 27., 21:45

A jégkorong Románia Kupa második elődöntőjében sem született meglepetés, a Gyergyói Hoki Klub 6–0-ra győzött a Háromszéki Ágyúsok ellen. A vasárnapi döntőben a GYHK a Brassói Coronával csap össze, a bronzért az Ágyúsok a Steauával játszanak.

Magabiztosan jutottak döntőbe a gyergyóiak Fotó: Szász Adorján

Lényegében egykapus játék zajlott, a Háromszéki Ágyúsok nem nagyon voltak veszélyesek Rinne ketrecére. Az első harmadban csak egyszer, Győrffy kiugrásánál kellett komolyabban játékba avatkozzon a hazai kapus annak ellenére, hogy kétszer is emberelőnyben játszottak a vendégek, sőt egy ilyen helyzetben, emberhátrányban szerezte meg a vezetést Sylvestre a GYHK-nak.

A középső húsz percben sem változott a játék képe, az elején Sárpátki találatával lett 2–0, majd sorozatban védekezte ki az emberhátrányokat a piros-fehér együttes. Ezeket gond nélkül megoldották, sőt egy újabb hazai gól is született ilyen szituációban, újra Sárpátki révén. Ezután azonban kettős emberelőnybe került a GYHK, de ezt viszont nem sikerült kihasználni.

Fotó: Szász Adorján

Béres mindent megtett, ami tőle telt, hogy szorosan tartsa az eredményt, de a harmadik játékrészben újabb hármat lőttek a gyergyóiak, akik végül 6–0-ra győztek.

A csapatok legjobbjainak járó különdíjakat a mesterhármast szerző Sárpátki Tamás, illetve Bíró Ottó vehették át.

A négyes döntőben házigazda Gyergyói Hoki Klub magabiztosan jutott be a vasárnap 18 órától kezdődő fináléba, ahol a Bukaresti Steauát 7–1-re felülmúlt Brassói Corona ellen küzd a trófea megszerzéséért.

Ezt megelőzően az Ágyúsok és a Steaua 14 órától játszanak a bronzéremért.

Jégkorong Románia Kupa, elődöntő:
Gyergyói Hoki Klub–Háromszéki Ágyúsok 6–0 (1–0, 2–0, 3–0).
Gólszerzők: Sébastien Sylvestre (14. perc), Sárpátki Tamás (22., 26., 49.), Daniel Trancă (46.), Sami Tamminen (46.).