Papírforma eredmény a jégkorong Románia Kupa első elődöntőjében

Gergely Imre 2024. január 27., 17:33 utolsó módosítás: 2024. január 27., 17:57

A második harmadban nyújtott lehengerlő játékával simán nyert a Brassói Corona a jégkorong Románia Kupa szombat délutáni elődöntőjében a Bukaresti Steaua ellen.

A Brassói Corona már ott van a döntőben Fotó: Szász Adorján

A papírforma egyértelmű Brassó győzelmet ígért, ehhez képest az első húsz percben nem játszott különösebben fölényben a Cenk alatti gárda. A Steaua Pauliny révén még is szerezte a vezetést. A Corona viszont gyorsan fordított Valchar és Cornet góljaival.

A második harmadban viszont csak egy csapat volt a pályán, Brassó ötöt lőtt, és így 7–1 lett az eredmény.

A záró játékrészben már nem történt semmi különösebben említésre méltó. A Corona nagyobb megerőltetés nélkül jutott a vasárnapi kupadöntőbe, a Steaua pedig a harmadik helyért játszik.

Fotó: Szász Adorján

A meccs végén különdíjakat adtak át a Román Jégkorong Szövetség képviselői a két csapat legjobb játékosának. A Steauától Fülöp Andrei, a Brassótól Chase Schaber kapta meg ezt.

A második szombati elődöntőben 19 órától a Gyergyói Hoki Klub és a Háromszéki Ágyúsok csapnak össze a fináléba kerülésért.

Jégkorong, Románia Kupa, elődöntő:
Bukaresti Steaua–Brassói Corona 1–7 (1–2, 0–5, 0–0).
Gólszerzők: Adam Pauliny (8. perc), illetve Radim Valchar (9.), Philippe Cornet (10.), Michael van Wormer (22.) Chase Schaber (32., 40.), Rares Vasile (34.), Sébastien Piché (39.).