Hirdetés

Varga András: a lányok még a vártnál is jobban teljesítettek, igazi hősök

A szövetségi kapitány szerint tanítványai igazi hősök.
Fotó: Román Jégkorong-szövetség (FRHG)

Megnyerte a dél-afrikai világbajnokság divízió 2/B tornáját az U18-as román női jégkorong-válogatott. Egy kivételével valamennyi mérkőzésén győzött, így egy osztállyal feljebb lépett. A szövetségi kapitány, Varga András értékelt.

2026. február 02., 17:56

Csoportelsőként zárta a vasárnap véget ért dél-afrikai világbajnokságot, ezzel a következő idényben már a divízió 2/A mezőnyében szerepelhet a román U18-as női jégkorong-válogatott. Szövetségi kapitányuk, Varga András a csapat összhangját és a kiváló egyéni teljesítmények szerepét emelte ki a siker hátterében.

Hirdetés

A szakember természetesen elégedett volt tanítványaival a világbajnokságon nyújtott teljesítményével. „Összességében nagyon jó volt, csapatként néha még a vártnál is jobban teljesítettek. Szeretném megköszönni a lányoknak a nagyszerű munkát. Igazi hősök” – mondta.

•  Fotó: Román Jégkorong-szövetség (FRHG) Galéria

Fotó: Román Jégkorong-szövetség (FRHG)

Kifejtette, a győzelemet követően mindenki nagyon boldog, de eddig nem volt alkalom a feljutás megünneplésére. „Reméljük, hogy tudjuk pótolni. Egy ilyen kaliberű eredményt követően kötelező levezetni a feszültséget” – hangsúlyozta.

Kapcsolódó

Elmondása szerint megterhelő tornán van túl.

Nagyon fárasztó és nehéz volt, de megérte”

– fogalmazott röviden.

A torna legjobb kapusának választott Nicoleta Sabalin. •  Fotó: Román Jégkorong-szövetség (FRHG) Galéria

A torna legjobb kapusának választott Nicoleta Sabalin.
Fotó: Román Jégkorong-szövetség (FRHG)

Az első mérkőzésen elszenvedett vereséget egyértelműen a hosszú utazás és a fáradtság számlájára írja. „Kerestük a hibát, mivel sokkal jobb csapat vagyunk, mint Mexikó, ezt a kapura lövések száma is jól mutatta: 11–27 volt az arány. Amikor rossz döntéseket hozunk a befejezéseknél, ez általában a mentális, testi fáradtságnak köszönhető. Több mint 39 óra utazást követően az első mérkőzésünk előtt alig 4–5 óra alvásra volt lehetőségük a lányoknak” – részletezte.

A torna mezőnyét kiegyenlítettnek látta, egyetlen kivétellel. „Az egyértelműen látszott, hogy a házigazdák gyengébbek voltak a többieknél , de a többi csapat eléggé egy szinten mozgott, ezt jól mutatja, hogy sok mérkőzés a hosszabbításban dőlt el” – emelte ki.

•  Fotó: Román Jégkorong-szövetség (FRHG) Galéria

Fotó: Román Jégkorong-szövetség (FRHG)

A körülményeket összességében megfelelőnek találta. „Jó volt a szervezés, a jég viszont elég lágy volt, és hamar kásásodott” – jegyezte meg.

A szakvezető a feljutás biztossá válását egészen a torna végéig nem érezte lefutottnak, a döntő pillanat pedig az utolsó mérkőzés hajrája volt.

A tornagyőzelem kulcsát a csapatteljesítményben látja. „Ahhoz, hogy nyerni tudjon egy csapat, mindennek rendben kell lennie, mind taktikai, mind technikai szempontból, és készen kell állni a kihívásokra: egységes csapatra van szükség, ugyanakkor kellenek az egyéni megvillanások is. Ezen a tornán, hál’ Istennek, minden működött” – értékelt.

A jövőre nézve már most a folytatáson gondolkodik, és a hosszú távú építkezést tartja kulcsfontosságúnak. „Ahhoz, hogy jövőnk legyen, a gyerekekbe nagy energiát és hangsúlyt kell fektetnünk, ezért a folytatásban is szeretnék ezen dolgozni” – mondta.

A győztes keret és a szakmai stáb a fokvárosi Ice Station Grand West jegén. •  Fotó: Benedek Árpád Csaba Galéria

A győztes keret és a szakmai stáb a fokvárosi Ice Station Grand West jegén.
Fotó: Benedek Árpád Csaba

Zárásként köszönetet mondott mindazoknak, akik hozzájárultak a sikerhez. „A stábtagok igazán remek munkát végeztek. Dicséret jár az edzőknek és a kluboknak, akik ezekkel a lányokkal dolgoznak nap mint nap. A szülőknek, akik nagyszerű gyerekeket neveltek. És mindenkinek, aki valamilyen módon segítette a munkánkat, nélkülük nem sikerült volna” – zárta gondolatait.

A torna legjobb kapusának Nicoleta Sabalint választották, aki 97,1 százalékos védési mutatóval zárta a világbajnokságot.

Miután kiderült a csoportelső és a feljutó kiléte, még két mérkőzést rendeztek a fokvárosi Ice Station Grand West jégcsarnokban, a torna záró napján: Tajvan–Izland 4–5, míg a Mexikó–Dél-afrikai Köztársaság találkozó 14–1-es eredménnyel zárult.

Az U18-as női jégkorong-világbajnokság, divízió 2/B jelű (ötödik értékcsoportú) csoportjának végeredménye: 1. Románia 12 pont (47–3), 2. Izland 9 pont (35–14), 3. Tajvan 9 pont (21–14), 4. Mexikó 9 pont (20–10), 5. Belgium 6 pont (19–14), 6. Dél-afrikai Köztársaság 0 pont (0–88). Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény számított.

A Nemzetközi Jégkorong Szövetség eltörölte a 2026-os U18-as női jégkorong-világbajnokság divízió III-as tornáját, amelyet Thaiföldön, Bangkokban rendeztek volna.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Kovásznai siker Csíkszentsimonban, de még nyílt maradt a párharc

Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.

Anderson Ceará mégsem lesz az FCSB játékosa – reagált az FK Csíkszereda elnöke

Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.

Székelyhon

A napenergia fedezte a fogyasztás 70 százalékát, mégsem lett olcsóbb az áram

Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.

`
Krónika

Nyugdíj mint magánügy: rekordok és tévhitek a harmadik pillér körül

Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.

Krónika

Úgy vezessünk, hogy mindenki hazaérjen!

Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.

Főtér

Száz nyestbőrrel a batyujában akart beutazni Romániába egy ukrán állampolgár – hírmix

Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.

Ez is érdekelheti

Szintet lépnek, az Erste Liga befogadta a Háromszéki Ágyúsokat

A Háromszéki Ágyúsok csatlakozásával négyre emelkedett az Erste Liga erdélyi csapatainak száma a 2026–2027-es szezonban. Arról, hogy milyen plusz erőforrásokat igényel ez a régóta vágyott tagság az újoncnak, Miklós Ervint, a klub elnökét kérdeztük.

Erste Liga, rájátszás – lesznek izgalmak, elmaradnak a nagy meglepetések

Kedden este elrajtol a jégkorong Erste Liga rájátszása. Corona–FEHA19, GYHK–Sportklub, DEAC–DVTK és UTE–BJAHC párharcok lesznek az elődöntőbe jutásért. Belenéztünk a jósgömbbe, amely nem nagyon vetít elé nagy drámákat.

Aranycsapata jégkorongban is volt Marosvásárhelynek

Egykoron Marosvásárhelyen a jégkorongnak is volt hagyománya. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy a helyi Locomotiva–RATA együttese 1950-ben és 1951-ben országos bajnoki címet szerzett.

Fél évszázados hokiemlék: kincset osztott meg Székedi Ferenc

Közel ötvenéves, Super-8-as felvételt osztott meg közösségi oldalán Székedi Ferenc. Az 1980-as szófiai túrán készült képsorok igazi időutazást kínálnak a csíkszeredai jégkorong aranykorába.

Megtapsoltuk Székelyudvarhely sportsikereit a gálán (videóval)

Örömteli pillanatokra, országos bajnoki címekre, Eb- és vb-résztvevőkre, olimpikonra lehet büszke Székelyudvarhely. Ott voltunk kameránkkal a sportgálán.

Felértékelődött az a hetedik hely – Miklós Edit a téli olimpiákról

Két olimpián is rajthoz állt, Szocsiban magyar színekben történelmi hetedik helyet szerzett alpesi síben. A hétvégén zárult milánói–cortinai téli játékok apropóján pályafutásáról beszélgettünk a csíkszeredai Miklós Edittel.

Határtalan szenvedély: foci és magyarellenesség

A büntetésáradat, a fokozódó magyargyalázás, a stadionokban tapasztalható gyűlölethullám aggasztó méreteket ölt nemcsak Romániában, hanem Szlovákiában is, azonban egyik ország szakszövetsége sem lép fel határozottan mindezek megfékezéséért.

A hegyek között az igazi az olimpia – Tófalvi Éva a téli ötkarikás játékokról

Hat olimpián képviselte Romániát Tófalvi Éva, aki Vancouverben a legjobb tíz közé jutott. A kiemelkedő székelyföldi sportoló az ötkarikás játékok különleges erejéről, a román biatlon gondjairól és kedvenc téli sportágáról is beszélt a Székely Sportnak.

Dicsőség és bukás határán: sorsdöntő pillanatok a téli játékokon

Az olimpiák mindig új hősöket emelnek a reflektorfénybe, közben legendák küzdenek a pályákon, és botrányok is árnyalják a sikertörténeteket. A téli játékokat ezúttal drámai bukás, történelmi triplázás és egy ellentmondásos történet is emlékezetessé teszi.

Szétszórt helyszínek, új sportág, magyar remények – indul a milánói–cortinai téli olimpia

Olaszország ismét téli olimpiát rendez: pénteken Milánóban kerül sor a megnyitóra, miközben a versenyek több alpesi helyszínen zajlanak. A magyar csapat pontszerző helyekben, esetleg egy éremben bízik, a román a részvételnek is örvendhet.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!