Nem tudott pontot rabolni idegenből az Ágyúsok és a Sapientia U23

Székely Sport 2024. február 17., 22:17 utolsó módosítás: 2024. február 17., 22:26

Két Regát–Székelyföld jégkorongmérkőzést rendeztek szombaton este a romániai jégkorong-bajnokság alapszakaszában, és mindkét találkozó az erdélyiek vereségével zárult. A Háromszéki Ágyúsok Galacon kaptak ki, a Sapientia U23 pedig a Steaua otthonában.

Az első harmadban még vezettek az Ágyúsok Galacon Fotó: Galaci CSM

Jól kezdett Galacon a Háromszéki Ágyúsok együttese, az első harmad után egy góllal vezettek, a második játékrészben azonban fordított az Al-Duna parti város csapata, és bár nagyot harcoltak a vendégek, a galaciak nem engedték ki kezükből a győzelmet.

Fotó: Galaci CSM

Otopeni-ben, a Steaua otthonában két harmad után a katonacsapat már hat gólos előnyben volt, a székelyföldi egyetemisták csapatának az utolsó játékrészben csak a szépítésre futotta.

A párharcok vasárnap 18.30-tól megismétlődnek, amikor ugyancsak Galacon és Otopeni-ben játszanak.

Jégkorong, romániai felnőtt bajnokság, alapszakasz:

Galaci CSM–Háromszéki Ágyúsok 6–3 (0–1, 4–1, 2–1).

Gólszerzők: Szergej Pajor (26.), Konsztantyin Csernyuk (33.), Jevgenyij Jemeljanenko (38.), Remus Gheorghe (40.), Silló Huba (45.) és Patrik Machala (51.), illetve Molnár Zsombor (3.), Horváth Pál (39.) és Gecse Olivér (42.).

Bukaresti Steaua–Sapientia 7–2 (4–0, 2–0, 1–2).
Gólszerzők: Adam Pauliny (2.), Andrei Filip (9.), Răzvan Timaru (13.), Tódor Csaba (20.), Florin Creangă (24.), Andrej Mihnyov (37.) és Antal Alfréd (49.), illetve Both Péter (44.) és Szopos Böjte Szabolcs (45.).