Meggyőző teljesítménnyel indította az alsóházi küzdelmeket a székelyföldi együttes, múlt hétvégén 3–2-re diadalmaskodott a Galaci Oțelul otthonában.
A sikernek köszönhetően az FK Csíkszereda három ponttal elhúzott az egyik közvetlen vetélytárstól, a Petrolul Ploiești-től, és az első fordulót követően a hatodik, biztos bennmaradó helyet foglalja el a play-out tabelláján.
Ilyés Róbert csapata a második játéknapon március 21-én, szombaton 17.30-tól a Konstancai Farult fogadja.
Az FK Csíkszereda kilenc összecsapáson harcolhatja ki a bennmaradást az élvonalban, az alsóházban érdekelt tíz gárda csak egyszer találkozik egymással.
A hétvégi hazai meccset követően két kiszállás következik a Petrolul és a Metaloglobus vendégeként, majd az ötödik fordulóban az Unirea Sloboziát fogadják. A folytatásban az FC Hermannstadt ellen idegenben játszanak, majd a címvédő FCSB-vel hazai pályán csapnak össze. Az utolsó két játéknapon az Aradi UTA és az FC Botoșani lesznek az ellenfelek.
Az élvonalbeli bajnokságban tizenegy évvel ezelőtt, a 2015–2016-os szezontól változtatták meg a lebonyolítási rendszert, azóta alapszakaszt, valamint felső- és alsóházi rájátszást rendeznek. Egészen a 2019–2020-as idényig 14 együttes szerepelt az 1. Ligában, a rá következő kiírásban viszont kettővel megemelték a létszámot, azóta is 16 klub alkotja a mezőnyt.
Az utóbbi öt szezont figyelembe véve megnéztük, hogy a bajnokságok végén hány pontot értek el azok a csapatok, amelyek az alsóház hatodik helyén végeztek, így biztosan bennmaradtak.
A számok láttán egyértelműen van egy felső határ, ugyanis három egymást követő idényben (2020–2021, 2021–2022 és 2022–2023) is 31 pont kellett ahhoz, hogy az FC Argeș, a CS Mioveni és az FC Botoșani megőrizze helyét az élvonalban.
Az utóbbi két kiírásban viszont ennél kevesebb pontszám is elegendő volt a Szuperligában maradáshoz, a 2023–2024-es évadban a Jászvásári Poli 27, a 2024–2025-ös bajnokságban az FC Botoșani 29 pontot gyűjtött.
Az FK Csíkszereda jelenleg 19 ponttal foglalja el az utolsó biztos bennmaradást jelentő pozíciót, így a fenti adatokból kiindulva a hátralévő nyolc mérkőzésén legalább 12 pontot, azaz négy győzelmet kell szereznie ahhoz, hogy sikeresen zárja a története első élvonalbeli szezonját.
Az FK Csíkszereda mérkőzései a Szuperliga alsóházi rájátszásában:
1. forduló: Galaci Oțelul–FK Csíkszereda 2–3
2. forduló (március 21., szombat 17.30): FK Csíkszereda–Konstancai Farul
3. forduló (április 6., hétfő 17.30): Petrolul Ploiești–FK Csíkszereda
4. forduló: Bukaresti Metaloglobus–FK Csíkszereda
5. forduló: FK Csíkszereda–Unirea Slobozia
6. forduló: FC Hermannstadt–FK Csíkszereda
7. forduló: FK Csíkszereda–FCSB
8. forduló: Aradi UTA–FK Csíkszereda
9. forduló: FK Csíkszereda–FC Botoșani
| 2026. 03. 20. 19:00 | FCSB FCSB | Aradi UTA UTA | 1-0 |
| 2026. 03. 21. 15:00 | Bukaresti Metaloglobus Metaloglobus | Petrolul Ploiești Petrolul | 1-0 |
| 2026. 03. 21. 17:30 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | Konstancai Farul Farul | 1-1 |
| 2026. 03. 22. 19:00 | FC Hermannstadt Hermannstadt | FC Botoșani Botoșani | 3-0 |
| 2026. 03. 23. 20:30 | Unirea Slobozia Slobozia | Galaci Oțelul Oțelul | 2-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Aradi UTA UTA | 1 | 1 | 0 | 0 | 3-2 | 25 |
2 | FC Botoșani Botoșani | 1 | 1 | 0 | 0 | 3-2 | 24 |
3 | FCSB FCSB | 1 | 0 | 1 | 0 | 0-0 | 24 |
4 | Konstancai Farul Farul | 1 | 1 | 0 | 0 | 2-0 | 22 |
5 | Galaci Oțelul Oțelul | 1 | 0 | 0 | 1 | 2-3 | 21 |
6 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 1 | 1 | 0 | 0 | 3-2 | 19 |
7 | Petrolul Ploiești Petrolul | 1 | 0 | 0 | 1 | 0-2 | 16 |
8 | Unirea Slobozia Slobozia | 1 | 0 | 0 | 1 | 2-3 | 13 |
9 | FC Hermannstadt Hermannstadt | 1 | 0 | 0 | 1 | 2-3 | 12 |
10 | Bukaresti Metaloglobus Metaloglobus | 1 | 0 | 1 | 0 | 0-0 | 7 |
Végig alárendelt szerepet játszott hazai pályán a bajnok FCSB ellen az FK Csíkszereda, amely azonban kihúzta kapott gól nélkül, majd a végjátékban a csapatkapitány találatával bravúrgyőzelmet szerzett.
Vezetett, majd kétszer egyenlített Kína ellen Románia válogatottja a divízió I/B jégkorong-világbajnokság második játéknapján. Végül hosszabbítás után a házigazdák örülhettek, egy pontot szereztek a mieink.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!