Nem bírt a Sportklub az Ágyúsokkal

Dobos László 2022. november 11., 21:19 utolsó módosítás: 2022. november 11., 21:31

Meglepetéssel zárult pénteken este a Sportklub–Ágyúsok mérkőzés a román jégkorong-bajnokságban. A tartalékosan felálló csíkiak hazai jégen 3–1-es vereséget szenvedtek a háromszékiektől.

László Arnold, az Ágyúsok kapusa nagyon jó napot fogott ki Fotó: Veres Nándor

Nem volt telt ház pénteken este a Vákár Lajos Műjégpályán, ahol csak közel 1000 néző volt kíváncsi a Csíkszeredai Sportklub–Háromszéki Ágyúsok találkozóra. A címvédő hazai gárda tartalékosan állt fel, válogatottbeli szereplések, sérülések és különböző más okok miatt a Sportklubnál nem lépett jégre Sofron István, Bajkó Csongor, Péter Balázs, Reisz Áron, Karel Kubat és David Stach.

Fotó: Veres Nándor

Ennek ellenére a mérkőzést jól kezdték a házigazdák, Szkacskov már a 3. percben egy remek lövéssel megszerezte a vezetést (1–0), azonban a vendégek két emberelőnyös találattal, Bolsakov távoli bombájával (1–1) és Ilyés közeli találatával (1–2) az első húsz perc után egy góllal vezettek.

A második játékrészben nem született újabb találat, a harmadik harmad is gól nélküli döntetlenre tartott, de szűk két perccel a rendes játékidő vége előtt a Sportklub az egyenlítés reményében Adorján Attila kapus helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre. Az Ágyúsok időkéréssel próbálták kizökkenteni a folyamatosan támadó Sportklubot, és ez sikerrel is járt, két másodperccel a vége előtt Beczéék korongot veszítettek, Biró Mátyás pedig saját harmadából az üres kapuba ütötte (1–3).

Folytatódott a Sportklub rossz sorozata, a kék-fehérek egymást követően harmadik mérkőzésüket veszítették el: a Steauától 5–1-re, a Gyergyótól 5–2-re, most pedig az Ágyúsoktól 3–1-re kaptak ki.

A két csapat szombaton 18.30-tól újra megmérkőzik egymással, annak a találkozónak is a Vákár Lajos Műjégpálya ad majd otthont.

Jégkorong, romániai bajnokság, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Háromszéki Ágyúsok 1–3 (1–2, 0–0, 0–1).
Gólszerzők: Jevgenyij Skacskov (3.), illetve Alekszandr Bolsakov (9.), Ilyés Tamás (12.) és Biró Mátyás (60.).
Büntetőpercek: 10–8.
Kapura lövések: 32–28.
Sportklub: Adorján Attila, Simó Ábel (kapusok) – Salló Alpár, Farkas Tamás, Fodor Tamás, Becze Tihamér, Részegh Tamás (első sor), Gecse Hugo, Garrett Clarke, Jevgenyij Szkacskov, Rokaly Szilárd, Rokaly Norbert (második sor), Ferencz-Csibi Róbert, Láday Tamás, Részegh Zsolt, Eduard Cășăneanu, Péter Andor (harmadik sor). Vezetőedző. Hozó Levente.
Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold (kapusok) – Alekszandr Bolsakov, Biró Ottó, Gecse Olivér, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor (első sor), Antal Előd, Szabó Zsolt Ákos, Biró Mátyás, Szergej Pajor, Ilyés Tamás (második sor), Vitalij Karamnyov, László Hunor, Márk Róbert, Horváth Pál, Márton Koppány (harmadik sor), Danalizi Vilmos Gergő, Solymosi Tamás (negyedik sor). Vezetőedző. Pelle Torstensson.
Játékvezetők: Cristian Filip, Sikó Levente és Magyar Áron.