HIRDETÉS

Négy székelyföldi maradt a vb-re utazott magyar hokiválogatott keretében

Sofron István. A tapasztalt csatár mérkőzéseket dönthet el
Fotó: Vörös Dávid

Hétfőn elutazott a magyar férfi jégkorong-válogatott az olaszországi, divízió 1/A jelű világbajnokságra, ahol a rajt előtt még egy mérkőzést játszik az olaszokkal. A keretben négy csíkszeredai születésű játékos maradt.

A magyar férfi jégkorong-válogatott szakmai stábja szűkítette a keretet a norvégok elleni két mérkőzés után. A csapatból kikerült a gyergyószentmiklósi születésű Ambrus Gergő, valamint Falus Ádám, Horváth Bálint, Horváth Milán és a lesérült Kiss Roland. Erdély Csanád a dán bajnoki döntő után csatlakozik a társakhoz.

A keret elutazott Olaszországba, és Meranóban gyakorol majd, kedden este pedig az utolsó felkészülési meccset a házigazda olaszok ellen játssza. A divízió 1/A vb április 28-án rajtol, a magyarok sorrendben a japán, a dél-koreai, a romániai, az olasz és a szlovén csapattal találkoznak Bolzanóban.

HIRDETÉS

A magyar válogatott kerete

Kapusok: Bálizs Bence (Sparta Sarpsborg, norvég), Horváth Dominik (Hydro Fehérvár AV19), Farkas Roland (BJAHC, tartalék).
Hátvédek: Fejes Nándor (Gyergyói HK), Garát Zsombor (Worcester Railers, amerikai), Hadobás Zétény (Visby/Roma, svéd), Nilsson Henrik (Hydro Fehérvár AV19), Ortenszky Tamás (Martigny, svájci), Stipsicz Bence (Hydro Fehérvár AV19), Szabó Bence (BJAHC).
Csatárok: Erdély Csanád (Esbjerg, dán), Galló Vilmos (Linköping, svéd), Hári János (Hydro Fehérvár AV19), Mihály Ákos (Hydro Fehérvár AV19), Nagy Krisztián (BJAHC), Nemes Márton (Mora, svéd), Németh Kristóf (Hydro Fehérvár AV19), Papp Kristóf (Northern Michigan University, amerikai), Sárpátki Tamás (Gyergyói HK), Sebők Balázs (Iserlohn, német), Sofron István (Csíkszereda), Terbócs István (Hydro Fehérvár AV19), Varga Balázs (JYP, finn).
Stáb: Don MacAdam szövetségi kapitány, Szilassy Zoltán másodedző, Kiss Dávid másodedző, Ladányi Balázs másodedző, Daniel Goller kapusedző, Dr. Rybaltovszky Henrik csapatorvos, Antal Dénes fizioterapeuta, Hubay Zsombor fizioterapueta, Nagy József felszerelés-menedzser, Ács Ferenc erőnléti edző, Puskás Sándor erőnléti edző, Závodszky Szabolcs technikai koordinátor, Németh Gergely sportpszichológus, Szilágyi Levente csapatvezető, Végh Benedek szakági vezető, Bóta Márton sajtós.
Az olaszországi vb programja

Április 28. (vasárnap): 13.30-tól Koreai Köztársaság–Szlovénia, 17 órától Magyarország–Japán, 20.30-tól Olaszország–Románia.
Április 30. (kedd): 13.30-tól Szlovénia–Románia, 17 órától Magyarország–Koreai Köztársaság, 20.30-tól Olaszország–Japán.
Május 1. (szerda): 13.30-tól Magyarország–Románia, 17 órától Japán–Koreai Köztársaság, 20.30-tól Szlovénia–Olaszország.
Május 3. (péntek): 13.30-tól Koreai Köztársaság–Románia, 17 órától Szlovénia–Japán, 20.30-tól Olaszország–Magyarország.
Május 4. (szombat): 13.30-tól Románia–Japán, 17 órától Olaszország–Koreai Köztársaság, 20.30-tól Magyarország–Szlovénia.
szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

„Itt már nincs mit kielemezni, kiestünk... ez szégyen”

Nem maradt több kérdés: a Sepsi OSK búcsúzott az élvonaltól, miután vasárnap vereséget szenvedett az Unirea Slobozia vendégeként. A lefújás után mély csend, könnyek és keserű őszinteség jellemezte a háromszékiek hangulatát.

Vékony FK Csíkszereda-ünnepség, nagyon elverték a zárómeccsen

Az FC Argeș négyet vágott az FK Csíkszeredának a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának utolsó fordulójában. Végül a harmadik helyen zárt a székelyföldi együttes, a következő idényt a Szuperligában kezdi.

Székelyhon

Már az urna mellett nyilatkozni akartak, kitessékelték Simionékat a szavazókörzetből

Ismét közösen szavazott George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltje Călin Georgescu volt független elnökjelölttel Mogoșoaia-n.

`
Krónika

Hatvan százalék fölött jár a részvétel az államfőválasztás második fordulójában

A belföldi szavazóhelyiségek megnyitásával vasárnap megkezdődött a romániai elnökválasztás második fordulója, amelyen a voksolásra jogosult mintegy 19 millió nagykorú állampolgár eldöntheti, ki lesz az ország következő elnöke.

Krónika

Behozhatatlan lett Nicușor Dan előnye, Bukarest főpolgármestere lett Románia államelnöke!

Megnyerte a megmérettetésen függetlenként indult Nicușor Dan a romániai államfőválasztást, miután a hivatalos szavazatszámlálás alapján előnye behozhatatlanná vált ellenfele, George Simion számára.

Főtér

Elnökválasztás az őrület határán

Nekünk kell döntenünk, nem Budapestnek, Brüsszelnek, Washingtonnak vagy Moszkvának. Kicsit tragikus, hogy azok munkáját is el kell végezzük, akiknek a dolga lett volna, hogy ezt a helyzetet megelőzzék.

Ez is érdekelheti

Álomszerű kezdés után összeomlottak a házigazdákkal szemben a magyar hokisok

Az első harmad megnyerése után egyre nagyobb hátrányba került a magyar jégkorong-válogatott, amely végül 8–2-re kikapott pénteken a házigazda Dániától a világbajnokság ötödik fordulójában, de változatlanul bennmaradást érő helyen áll a csoportban.

Egy ideig jól bírta a címvédő ellen a magyar hokiválogatott

A két harmadig remekül helytálló magyar válogatott csütörtökön este 6–1-re kikapott a címvédő csehektől a dán-svéd közös rendezésű jégkorong-világbajnokság 4. fordulójában, és változatlanul bennmaradást érő helyen áll.

Fantasztikus magyar diadal a hokivébén

A magyar férfi jégkorong-válogatott legyőzte Kazahsztánt a dán-svéd közös rendezésű világbajnokság harmadik fordulójában, Herningben.

Nem volt esélye a magyar válogatottnak a könyörtelen amerikai gépezet ellen

A magyar jégkorong-válogatott 6–0-s vereséget szenvedett az Egyesült Államok ellen a 2025-ös elitvilágbajnokság második fordulójában. Két játéknap után még mindig pont és valódi esély nélkül állnak.

A becsületgól összejött a hokivébé első meccsén a magyaroknak

A magyar jégkorong-válogatott kikapott a német csapattól a dán-svéd közös rendezésű világbajnokság első fordulójában, Herningben.

Összejöhet ezúttal az elitben való bennmaradás a magyar hokiválogatottnak?

Szombaton délután a németek elleni mérkőzéssel Magyarország jégkorong-válogatottja elkezdi a szereplését az A csoportos világbajnokságon. A cél most is a bennmaradás az elitben, ami eddig sosem sikerült. Szilassy Zoltán bízik, hogy történelmet írhatnak.

Két ázsiai együttessel is találkozik Románia a következő hokivébén

Pénteken kezdődik a szezon utolsó jégkorong-világbajnoksága. A Svédországban és Dániában zajló elitvébé előtt befejeződtek az alsóbb szintű világversenyek, Románia felnőtt válogatottja pedig megismerte, kik lesznek a 2026-os ellenfelei.

Így látták a szurkolók és a játékosok a sepsiszentgyörgyi hokivébét (videóval)

Több mint harmincötezren voltak kíváncsiak a divízió I/A jégkorong-világbajnokság mérkőzéseire a Sepsi Arénában. Videónkban szurkolókat, játékosokat és csapattagokat kérdeztünk a hangulatról, a szervezésről, és arról, mivel buzdítják kedvenceiket.

Fejes és Sárpátki nem utazhat az elit hokivébére

Majoross Gergely, a magyar jégkorong-válogatott szövetségi kapitánya kijelölte utazó csapatát a pénteken kezdődő dániai–svédországi világbajnokságra. A felkészülés utolsó szakaszát végző keretből a Gyergyói HK két játékosa maradt itthon.

Székelyföldi diadal a bukaresti nemzetközi jégkorongtornán

A Csíkszeredai Fortunato együttese nyerte meg a 2025-ös Vörös Kakas Kupát (Cupa Cocoșu Roșu), amelyet május 1–4. között rendeztek meg az otopeni-i Allianz-Țiriac Arénában.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!