A magyar férfi jégkorong-válogatott szakmai stábja szűkítette a keretet a norvégok elleni két mérkőzés után. A csapatból kikerült a gyergyószentmiklósi születésű Ambrus Gergő, valamint Falus Ádám, Horváth Bálint, Horváth Milán és a lesérült Kiss Roland. Erdély Csanád a dán bajnoki döntő után csatlakozik a társakhoz.
A keret elutazott Olaszországba, és Meranóban gyakorol majd, kedden este pedig az utolsó felkészülési meccset a házigazda olaszok ellen játssza. A divízió 1/A vb április 28-án rajtol, a magyarok sorrendben a japán, a dél-koreai, a romániai, az olasz és a szlovén csapattal találkoznak Bolzanóban.
A hétvégén súlyos sérülést szenvedett az FK Csíkszereda ifijátékosa, Ioó Edvin, akit helikopterrel szállítottak Marosvásárhelyre. A fiatal futballistán életmentő szívműtétet hajtottak végre, állapota stabilizálódott.
Folyamatos bírságok sújtják az FK Csíkszeredát a székely és magyar szimbólumok lelátókon való használata miatt. Az első figyelmeztetés után már három pénzbüntetés is érkezett, miközben a klub minden döntést megfellebbezett.
Nyilvánosságra hozták azt az elképesztő térfigyelő kamerás felvételt, amely rögzítette, ahogyan egy autó Nagyváradon átrepül egy körforgalmon, majd két másik jármű felett is.
Rendőrségi eljárás indult, miután Daniel Cioabă önjelölt „romániai romakirály” fia a beszámolók szerint teherbe ejtette 14 éves „menyasszonyát”, akit a szülők választottak ki számára.
Sokan számolnak be arról, hogy a villanyszámla-ársapka júliusi eltörlése után nagyjából megduplázódott a havi kiadás. Így nem csoda, hogy a háztartások nagy része új szokások kialakításán dolgozik a villanyáram-fogyasztás csökkentése érdekében.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!