Amint a RJSZ elnöke a Nemzetközi Jégkorong Szövetség pénteki kongresszusa után fogalmazott, történelmi pillanat ez, hiszen Románia korábban sosem szervezett ilyen szintű jégkorong világversenyt.
Úgy gondolja, a válogatott csapatok idei teljesítménye is hozzájárult ahhoz, hogy a sepsiszentgyörgyi rendezésről szóló pályázat mellett döntött az IIHF.
Nagy Attila ugyanakkor köszönetet mondott mindazoknak, akik ehhez hozzátették a magukét, vagyis a sepsiszentgyörgyi városvezetésnek, és a kollégáinak.
Mint elmondta, az elitből most kieső Lengyelország is szerette volna elnyerni a szervezés jogát, de a RJSZ pályázata a szavazatok 70 százalékát kapta meg és került ki győztesen.
„A szervezés szempontjából minden kihívás kezdve a Sepsi Arénában készülő jégfelület minőségének maximalizálásától a szállások biztosításáig, számos olyan részlet van, amiben meg kell felelni a rendezőnek, az IIHF előírásait követve.
– nyilatkozta a Székely Sport érdeklődésére a szövetség elnöke.
Nagy Attila izgalmas világbajnokságra számít, ahol Románia válogatottja számára továbbra is a bennmaradás lehet a reális cél, de úgy ahogy Bolzanóban is volt, bármi megtörténhet.
Az IIHF kongresszusán más vébék helyszíneiről is döntöttek. A női válogatott Szerbiában, az U20-as fiúk Horvátországban, az U18-asok pedig Olaszországban játszanak. Premiernek számít, hogy a romániai együttes benevezett a női U18-as világbajnokságra is. Ennek helyszínét majd ősszel jelölik ki, de Románia ezt is megpróbálja megpályázni.
Tovább gyűrűzik a Sepsi OSK-nál dúló nyilatkozatháború. Miután Diószegi László klubelnök keresetlen szavakkal illette kegyeiből kiesett kapusát, maga az érintett hazugságnak nevezte a vádakat.
Nyílt háború alakult ki a Sepsi OSK és korábbi csapatkapitánya között: Diószegi Laszló kemény szavakkal illette Niczuly Rolandot, aki szerinte 200 ezer eurót követel a szerződésbontásért. Beszéltünk a kapussal, aki nyilatkozott az ügy kapcsán.
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Jövő héten jelenti be a kormány a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot. Két hónapos kiskutyát dobott ki az ablakon egy pașcani férfi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!