Még nincs meg az alapszakasz-elsőség a Sportklubnak

Orbán Zsolt 2022. január 31., 22:18 utolsó módosítás: 2022. január 31., 22:37

Fordulatokkal teli mérkőzésen, szétlövéssel maradt alul a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata hétfőn este Debrecenben. A megszerzett pont egyelőre nem bizonyult elegendőnek az Erste Liga-alapszakaszának megnyeréséhez.

Felváltva uralták a meccset a csapatok, emlékezetes csatát vívták Fotó: DEAC Jégkorong

A csíki hokisok fölényesen vezetik az Erste Ligát, de a második helyezett Gyergyói Hoki Klub négy meccsel kevesebbet játszott a székely riválisnál. A hétfői játéknap előtt 15 pont választotta el egymástól a csapatokat, így ha a címvédő legalább annyi pontot szerzett volna Debrecenben, mint a GYHK Újpesten, akkor eldőlt volna, hogy a kék-fehérek választhatnak maguknak elsőként ellenfelet a rájátszásra.

A gyergyóiak hosszabbítás után, 3–2-re nyertek a lilák ellen, míg a Sportklub büntetőlövéssekkel veszített a DEAC pályáján, így matematikailag még nem garantált az első pozíció,

bár nehéz elképzelni, hogy az alapszakasz hajrájában a GYHK megelőzheti a Sportklubot.

Azt a Sportklubot, amely számára nagyon rosszul indult a debreceni vendégjáték. A DEAC 13 perc alatt háromgólos előnyt alakított ki, így a kapuban Adorján váltotta a gyenge napot kifogó Szamankovot. A magyar válogatottba is behívott székely kapus stabilitást adott a csapatnak, és a félresikerült első harmad után a vendégek a másodikban gyorsan korrigáltak. Gyenisz Kuljas vezényletéven nemcsak ledolgozták a hátrányt, hanem még a vezetést is átvették a 30. percben.

A második harmadban keményen odatette magát a vendégalakulat, meg is lett az eredménye Fotó: DEAC Jégkorong

A fordulatos meccsen ezt követően hosszú időre elzárultak a gólcsapok, a harmadik harmadban mindkét csapat taktikusabban játszott. A DEAC-nak végül két és fél perccel a vége előtt sikerült kiegyenlítenie Novotny révén, így hosszabbítás következett. Az ötperces ráadás elején a házigazdák előnyben voltak, de nem sikerült betalálniuk, mint ahogy a Sportklubnak sem.

Aztán a szétlövésben a kék-fehérek megléptek két egységgel, de nem tudták bevinni a mindent eldöntő találatot, a DEAC pedig visszajött és behúzta a bónuszpontot.

A csíkiakra még egy meccs vár az alapszakaszban, vasárnap este hazai jégen éppen a GYHK ellen.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz, héftői játéknap:
Debreceni EAC–Csíkszeredai Sportklub 5–4 – szétlövéssel (3:0, 0:4, 1:0, 0:0, 1:0)
Gólszerzők: Mazzag (2., Sándor), Berta (7., Molnár, Almási), Molnár (13.), Novotny (58.), Kloz (GWG). ill. Kuljas (21., Kubat, Sofron, 26., emberelőny, Sofron, Szkacskov), Farkas (24., Cășăneanu, Salló), O`Connor (30., emberlőny)
Kapura lövések: 29–50
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
DEAC: Hetényi Zoltán (Antek Tamás) – Gőz Balázs, Jordan Klimek, Jan Dalecky, Ratislav Spirko, Vojtech Kloz – Vokla Roland, Dominik Novotny, Sági Martin, Hugo Turcotte – Vedran Bogesic, Sándor Flórián, Almási Márk, Berta Ákos, Molnár Dávid – Kozma Ferenc, Mazzag Dániel, Sándor Bence. Vezetőedző: György József.
Sportklub: Adorján Attila (Makszim Szamankov) – Jameson Milam, Ben O`Connor, Részegh Tamás, Sofron István, David Stach – Karel Kubat, Gyenisz Kuljas, Jevgenyij Lapenkov, Jevgenyij Szkacskov, Andrej Taratuhin – Gecse Hugó, Láday Tamás, Fodor Csanád, Péter Balázs, Reisz Áron – Papp Szabolcs, Salló Alpár, Eduard Cășăneanu, Farkas Tamás, Rokaly Norbert. Vezetőedző: Enrico Rossi.