A bajnokság még áprilisban befejeződött, a döntő után nem osztották ki az érmeket. A Román Jégkorong-szövetség pótolta a mulasztást Csíkszeredába küldte az érmeket és a bajnoki serleget, ezeket a bajnokcsapat edzője, Gál Sándor osztotta ki a fiataloknak.
A 2018/19-es U16-os romániai jégkorongbajnokság végeredménye: 1. Csíkszeredai ISK, 2. Gyergyószentmiklósi ISK, 3. Felcsík SK, 4. Bukaresti Steaua Rangers, 5. Sepsiszentgyörgyi Királypingvinek Jégkorong Klub.
A Román Jégkorong-szövetség (FRHG) statisztikája szerint a bajnokcsapat tagjai a következők: Mag Dávid Örs, Rusu Botond, Nyisztor Ákos, Boros Loránd (kapusok), Kristó Csongor, Szilveszter Szilárd, Both Péter, Adorján Koppány, Máthé Csongor, Sándor István, Bálint-Kajcsa János, Tamás Tihamér, Györfy Szilárd, Bartalis-Szélyes Örs, Antal Lehel, Bănceanu Levente, Császár Hunor, Farkas-Dávid Attila, Bege Péter, Bajkó Csongor, Márton Botond, Antal Ervin, Silló-Dávid Örs, Antal Levente és Czimbor Andor. Edzők: Gál Sándor és Antal István.
A csapat részt vett a 27 csapatos (!) magyar U16-os bajnokságban is, ahol vitatható döntések miatt a negyeddöntőben búcsúzni kényszerült, és végül az előkelő 5. helyen végzett.
A Csíkszeredai ISK az U18-as korosztályban is megnyerte a román bajnokságot.
Bepanaszolta a szervezőket és a rendfenntartó erőket a Bukaresti Dinamo a Hivatásos Labdarúgóligánál és a Román Labdarúgó-szövetségnél. Szerintük a hétfő esti Szuperliga mérkőzésen nem megfelelően bántak a szurkolóikkal és hivatalos képviselőikkel.
Meglepő eredménnyel zárult a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtező első körében az andorrai és a román bajnok párharcának visszavágója kedden este, a törpeállam aranyérmese közel volt, hogy ledolgozza kétgólos hátrányát az FCSB-vel szemben.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!