Fájó a kiesés, de összességében a szurkolók nem elégedetlenek a GYHK első Erste Ligás szezonjával. A különböző internetes felületeken egyöntetű vélemény olvasható ki a piros-fehér szurkolók hozzászólásaiból:
le a kalappal, csak elismerést érdemel a csapat és Mikael Tisell edző.
Ugyanígy vélekedik Bereczky Szilárd menedzser is. „Az elsődleges célt már a negyeddöntő előtt elértük, azaz bejutottunk a rájátszásba. A csapat azonban igazából a a negyeddöntőre állt össze. Mikael Tisell kihozta a csapatból a lehető legtöbbet, mérkőzésről mérkőzésre keményebben, jobban teljesítettünk.
A hetedik meccsen is esélyünk volt az elődöntőbe jutásra. Aztán bizonyos körülmények nem engedték ezt. Úgy gondolom, emelt fővel tekinthetünk vissza az első Erste Liga szezonunkra” – foglalja össze a menedzser.
Meglátása szerint két nagyon egyforma képességű csapat vívott nagy csatát, ahol a hazai gyergyói játékosok kevesebb rutinja,
az ilyen párharcokban a folyamatos nyomás-kihívásban való tapasztalat hiánya jelentette a minimális különbséget.
A játékosok minden elismerést megérdemelnek, ők minden tőlük telhetőt beleadtak. Ez most ennyire volt elég – teszi hozzá.
Bereczky Szilárd nem utal rá, de a Facebook-kommentekből egyértelműen látszik, hogy a gyergyói szurkolók és a semleges nézők többségének véleménye is az,
hogy a játékvezetők tevékenysége jelenti azokat a „bizonyos körülményeket”, amelyek a vasárnapi vereséghez vezettek.
Bereczky leszögezi: tény, hogy voltak játékvezetői tévedések, az itthoni és debreceni mérkőzéseken is, de nem szeretne a játékvezetőkkel kapcsolatos kérdésekről nyilatkozni. A napokban dolgoznak az utolsó meccsen történtek kielemzésén.
Minden egyes lejátszott Erste Liga-mérkőzés hasznos tapasztalat volt a Gyergyói Hoki Klub számára,
amiből tanulhattak és ezekkel gazdagabban, felkészültebben várhatják a következőt.
A játékosok, a vezetők, a menedzsment is tanult, és már így készíthetik elő a következő idényt – mondja Bereczky.
Miután az Erste Liga 2018–2019-es idénye lezárult a GYHK számára, mostantól a romániai bajnokságra figyelnek. Az alapszakaszból még hat mérkőzést kell lejátszania a piros-fehéreknek, majd jöhet az elődöntő.
A hátralévő alapszakasz-találkozók közül csak kettőnek ismert jelenleg az időpontja. Szerdán 18.30-tól Csíkkarcfalván, pénteken Gyergyószentmiklóson játszanak Gógáék a Sapientia U23 együttesével. Emellett még egy találkozójuk lesz Brassóban a Coronával és három hazai jégen a galaciakkal. Az időpontokat még nem szögezték le, de várhatóan, a jövő héten már lezajlanak ezek is.
Mivel igazi tétje nincs a GYHK számára a következő alapszakasz-találkozóknak, ezeket felkészülési meccseknek fogják tekinteni,
ahol egyrészt az elődöntőre készülnek, másrészt, pedig a fiataloknak adnak több lehetőséget a játékra. Persze, így is minden meccsen a győzelemre fognak törekedni.
A GYHK biztosan negyedik lesz az alapszakasz végén, így pedig az első helyezettel küzdenek meg az elődöntőben. Hogy ki lesz az ellenfelük, még nem dőlt el.
Úgy számolnak, bárkivel is kell majd elődöntőzniük, egyforma eséllyel vívhatják meg a párharcot.
A cél természetesen a döntőbe jutás, és ha ez teljesült, ott is egyforma az esély, bárkivel is találkoznak.
Nem múlt el botrány nélkül a román médiában az FK Csíkszereda történelmi bemutatkozása az élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. A székely alakulat értékes döntetlennel kezdett a Dinamo ellen, és azonnal magyarellenes támadások érték.
Bepanaszolta a szervezőket és a rendfenntartó erőket a Bukaresti Dinamo a Hivatásos Labdarúgóligánál és a Román Labdarúgó-szövetségnél. Szerintük a hétfő esti Szuperliga mérkőzésen nem megfelelően bántak a szurkolóikkal és hivatalos képviselőikkel.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Kizárólag román nyelvűre cserélték két Temes megyei település, Magyarszentmárton és Szerbszentmárton eddig kétnyelvű helységnévtábláját.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!