Másodszorra sima gyergyói győzelem

Gergely Imre 2023. február 20., 21:11 utolsó módosítás: 2023. február 20., 21:12

Nagyon simán húzta be a jégkorong Erste Liga negyeddöntő második mérkőzését hétfőn este a Gyergyói Hoki Klub, ezzel 2–0-ra vezet a negyeddöntőben a Dunaújvárosi Acélbikák ellen.

Sebastien Sylvestre kettőt vállalt a hétből Fotó: Szász Adorján/GYHK

A meccset ünnepi pillanat vezette fel, Kozma Zsoltot köszöntötték a gyergyószentmiklósiak, ő az első jégkorongozó a gyergyói hoki történetében, aki 500 mérkőzést játszott piros-fehérben.

Déjà vu érzése lehetett az első harmadban a nézőknek, a Gyergyói Hoki Klub ugyanúgy gyorsan háromgólos előnyt épített, mint egy nappal korábban, vasárnap.

Ezúttal mindössze másfél percre volt szükség a vezetés megszerzéséhez, amikor Szigeti lövése akadt be a hálóba. A 8. percig még kétszer ünnepelhettek a hazai szurkolók, Bodó emberelőnyös találata után Sárpátki volt eredményes.

A második harmad viszont nem volt a vasárnapi középső játékrész másolata. A gyergyóiak ott folytatták, ahol az elsőt abbahagyták. Sylvestre remek átadásából Sárpátki növelte a különbséget. Valtola ugyan szépített, de Orbán és Sylvestre góljaival 6–1 lett az állás.

A meccs már eldőlt, az utolsó 20 percben Sylvestre még belőtte a hetediket, amire még kettővel válaszol az ellenfél, de a lényegen ez nem változtatott.

A GYHK győzött, és 2–0-ra vezet a négy sikerig tartó párharcban. Folytatás csütörtökön Dunaújvárosban.

Jégkorong Erste Liga rájátszás második mérkőzés
Gyergyói Hoki Klub–Dunaújvárosi Acélbikák 7–3 (3–0, 3–1, 1–2)
Gólszerzők: Szigeti Ákos (2. perc), Chris Bodó (6.), Sárpátki Tamás (8., 24.) Brance Orbán (31.), Sebastien Sylvestre (32., 46 ), illetve Olli Valtola (26.), Somogyi Balázs (51.), Ödman Hadzinikolic (59.)
Kapura lövések: 44–34
Kiállítás percek: 12–6