A meccset ünnepi pillanat vezette fel, Kozma Zsoltot köszöntötték a gyergyószentmiklósiak, ő az első jégkorongozó a gyergyói hoki történetében, aki 500 mérkőzést játszott piros-fehérben.
Déjà vu érzése lehetett az első harmadban a nézőknek, a Gyergyói Hoki Klub ugyanúgy gyorsan háromgólos előnyt épített, mint egy nappal korábban, vasárnap.
Ezúttal mindössze másfél percre volt szükség a vezetés megszerzéséhez, amikor Szigeti lövése akadt be a hálóba. A 8. percig még kétszer ünnepelhettek a hazai szurkolók, Bodó emberelőnyös találata után Sárpátki volt eredményes.
A második harmad viszont nem volt a vasárnapi középső játékrész másolata. A gyergyóiak ott folytatták, ahol az elsőt abbahagyták. Sylvestre remek átadásából Sárpátki növelte a különbséget. Valtola ugyan szépített, de Orbán és Sylvestre góljaival 6–1 lett az állás.
A meccs már eldőlt, az utolsó 20 percben Sylvestre még belőtte a hetediket, amire még kettővel válaszol az ellenfél, de a lényegen ez nem változtatott.
A GYHK győzött, és 2–0-ra vezet a négy sikerig tartó párharcban. Folytatás csütörtökön Dunaújvárosban.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
A végletekig kiélezett, fordulatos mérkőzésen, a hosszabbításban nyert kedden este a Csíkszeredai Sportklub a BJAHC ellen a jégkorong Erste Liga elődöntőjének ötödik találkozóján. Készülhetnek a Gyergyói HK elleni döntőre.
Rutintevékenység, nincs ok az aggodalomra – nyilatkozták a Marosvásárhelyi Katonai Központ vezetői arra reagálva, hogy újra behívókat küldenek a tartalékosoknak, akik a megjelölt iratokkal kell jelentkezzenek a központba.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!