A meccset ünnepi pillanat vezette fel, Kozma Zsoltot köszöntötték a gyergyószentmiklósiak, ő az első jégkorongozó a gyergyói hoki történetében, aki 500 mérkőzést játszott piros-fehérben.
Déjà vu érzése lehetett az első harmadban a nézőknek, a Gyergyói Hoki Klub ugyanúgy gyorsan háromgólos előnyt épített, mint egy nappal korábban, vasárnap.
Ezúttal mindössze másfél percre volt szükség a vezetés megszerzéséhez, amikor Szigeti lövése akadt be a hálóba. A 8. percig még kétszer ünnepelhettek a hazai szurkolók, Bodó emberelőnyös találata után Sárpátki volt eredményes.
A második harmad viszont nem volt a vasárnapi középső játékrész másolata. A gyergyóiak ott folytatták, ahol az elsőt abbahagyták. Sylvestre remek átadásából Sárpátki növelte a különbséget. Valtola ugyan szépített, de Orbán és Sylvestre góljaival 6–1 lett az állás.
A meccs már eldőlt, az utolsó 20 percben Sylvestre még belőtte a hetediket, amire még kettővel válaszol az ellenfél, de a lényegen ez nem változtatott.
A GYHK győzött, és 2–0-ra vezet a négy sikerig tartó párharcban. Folytatás csütörtökön Dunaújvárosban.

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Pontosztozkodással zárult az újoncok csatája a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 3. fordulójában. A Sepsi OSK gyorsan válaszolt a Corvinul vezető góljára, ahol a két csapatnak a hőséggel is meg kellett küzdenie.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Augusztus 1-jén délután a gázolaj literenkénti ára már 11 lejhez közelített, miután néhány nappal korábban átlépte a 10,5 lejes határt.
Továbbá: megfeneklett egy svájci kirándulóhajó a Dunán, mert elillant alóla a víz. És egy bírónő jogtalanul próbált elcsípni egy legfelsőbb bírósági posztot, aztán mikor rajtakapták, elpárolgott.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!