A kezdés jó, vezetnek a gyergyóiak az Erste Liga negyeddöntőben

Gergely Imre 2023. február 19., 21:11

Egy pár perces megingást leszámítva, magabiztosan nyerte a Gyergyói Hoki Klub a jégkorong Erste Liga negyeddöntő első meccsét. A piros-fehérek hétfőn ismét összecsapnak az Acélbikákkal.

Végig vezetve nyert a GYHK Fotó: Szász Adorján/GYHK

A vasárnap esti meccs elején a gyergyóiak csapatkapitánya, Brance Orbán vette át az alapszakasz pontkirályának járó díjat, majd elindulhatott a rájátszás.

Nagy lendülettel kezdett a Gyergyói Hoki Klub, egyből nekiesett az Acélbikáknak, a játék szinte folyamatosan a vendégek kapuja előtt zajlott. Csak idő kérdése volt, hogy mikor jön az első gól.

Négy percet kellett várni erre. DiDiomete nyitotta a gólok sorát, majd Vincze Péter növelte a különbséget egy buli után elengedett nagy lövéssel (2–0).

Fotó: Szász Adorján/GYHK

A 7. percben emberelőnybe kerültek a vendégek, esélyt kapva a felzárkózásra, de ehelyett a gyergyói előny nőtt, egy Bodó - Orbán összjáték után az előbbi lőtte be a harmadikat.

A második harmad elejére viszont az öltözőben ragadt a GYHK, szinte a semmiből 3–2-re alakította az állást a DAB.

Ha nem is ment a korábbi kiváló játék a piros-fehéreknek, Császár emberelőnyös találatával 4–2 lett, és így kettővel vezettek a gyergyóiak 40 perc után.

Az utolsó felvonásban okosan tartotta az eredményt a Szilassy legénység, majd, amikor a vendégek lehozták a kapust Sárpátki beállította az 5–2-es végeredményt.

A GYHK 1–0-ra vezet a párharcban, folytatás hétfőn újra Gyergyószentmiklóson.

Jégkorong Erste Liga rájátszás, negyeddöntő első mérkőzés:

Gyergyói Hoki Klub–Dunaújvárosi Acélbikák 5–2 (3–0, 1–2, 1–0).
Gólszerzők: Devin DiDiomete (5. perc), Vincze Péter (7.), Chris Bodó (9.), Császár Hunor (39.), Sárpátki Tamás (60), illetve Varga Arnold (23.) Tommi Niskanen (26.).
Kapura lövések: 47–29.
Kiállítás percek: 8–6.