Erste Liga: nem hibáztak az esélyesek

Székely Sport 2022. február 06., 22:48 utolsó módosítás: 2022. február 06., 22:51

A székelyföldi rangadó kivételével nagyrészt szoros párharcok voltak a jégkorong Erste Liga alapszakaszának vasárnapi játéknapján.

Az elsőként véget ért összecsapáson a Csíkszeredai Sportklub 8–3-ra győzött a Gyergyói Hoki Klub ellen, ezzel megnyerte az alapszakaszt.

Emellett további négy mérkőzést rendeztek, amelyeken három hazai és egy vendégsiker született.

A Ferencváros szoros küzdelemben szerezte meg a győzelmet a Győri ETO HC vendégeként, az Újpest pedig az utolsó harmadban fordítva 4–2-re múlta felül a Fehérvári Titánokat, ezzel a két budapesti gárda megelőzte a Gyergyói HK-t, és fellépett a dobogóra.

Szintén nehezen jött össze a három pont a MAC HKB Újbudának, amely hazai jégen két perccel a vége előtt ütött győztes találatot a DVTK Jegesmedvék ellen. A Debreceni EAC ellenben különösebb megerőltetés nélkül 7–2-re nyert a sereghajtó Dunaújvárosi Acélbikák ellen.