A Sportklub nyerte a gólzáporos székely rangadót és egyben az Erste Liga alapszakaszát

Dobos László 2022. február 06., 20:52

Győzelemmel zárta a jégkorong Erste Liga alapszakaszát a Csíkszeredai Sportklub. Rico Rossi és Hozó Levente edzők legénysége vasárnap este hazai jégen 8–3-ra nyert a Gyergyói Hoki Klub ellen, és ezzel behozhatatlan előnnyel vezeti a közös magyar-román bajnokságot.

Nem lehetett telt ház vasárnap este a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán az év első székely hokirangadóján, a járványügyi szabályok miatt csak az ülőhelyek 30 százalékát foglalhatták el a nézők, de ennek ellenére a Lokálpatrióták szurkolói csoportosulás vezetésével a B-közép kiváló hangulatot teremtett.

Kiegyensúlyozott játékot hozott az első harmad.

Egy szépen kidolgozott kombináció végén a 6. percben Sofron megszerezte a vezetést a hazaiaknak, négy percre rá azonban a Gyergyói HK-t erősítő Császár korongot szerzett a csíkiak védekező harmadában, majd két védő között a kapuba lőtte a játékszert (1–1).

A második harmad első perceiben beszorította saját kapuja elé a hazaiakat a vendégegyüttes, de Adorján kapust nem tudták legyőzni.

A 25. percben aztán elkezdődött a csíki gólfesztivál.

Előbb Becze fejezett be fonákból, mesterien egy szólót (2–1), majd Szkacskov váltott gólra egy emberelőnyt (3–1).

A mérkőzés felénél már hárommal vezetett a Sportklub: Gecse távoli lövése a felső sarokban kötött ki (4–1). A középső játékrész második felében még kétszer találtak be a kék-fehérek, előbb Kubat váltotta gólra Szkacskov remek átadását (5–1), majd egy távoli lövésnél Taratuhin botján irányt változtatva kötött ki a korong a vendégek kapujában (6–1).

A GYHK szakvezetése 5–1 után időt kért, 6–1 után pedig kapust cserélt, Demeter Arnold helyét Ruczuj Gellért vette át. A második szünet előtt szépíthettek volna a vendégek, két kerek percen át hokizhattak kettős emberelőnyben, de a korongot nem sikerült bejuttatniuk Adorján kapujába.

Volt egy DiDiomete–Papp bunyó a harmadik játék elején, majd Sárpátki góljával szépített a GYHK (6–2), de szűk egy percre rá Fodor találatával újra öt gól lett a Sportklub előnye (7–2).

A sok kiállítással tarkított utolsó játékrészben még született két találat: a vendég Santeri az 50. percben (7–3), a házigazdáktól pedig Lapenkov az 59. percben volt eredményes (8–3).

Ez volt a két csapat negyedik mérkőzése a 2021–2022-es szezonban. Szeptemberben egy hosszabbításos 8–7-es hazai siker született Gyergyószentmiklóson, aztán novemberben a Sportklub 5–4-re nyert vendégként, majd december végén házigazdaként 7–2-re.

A Csíkszeredai Sportklub megnyerte az alapszakaszt, és mellette a Brassói Corona is befejezte a bajnokság első részét. A Gyergyói HK február 16–19. között sorrendben a Győr, a Titánok és a Ferencváros otthonában vendégeskedik.

Jégkorong Erste Liga és romániai jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói HK 8–3 (1–1, 5–0, 2–2).
Gólszerzők: Sofron István (6.), Becze Tihamér (25.), Jevgenyij Szkacskov (28.), Gecse Hugó (29.), Karel Kubat (33.), Andrej Taratuhin (35.), Fodor Csanád (47.) és Jevgenyij Lapenkov (59.), illetve Császár Hunor (10.), Sárpátki Tamás Róbert (46.) és Saari Santeri (50.).
Büntetőpercek: 16–39 (ebből a gyergyói Robert Devin DiDiometenek 5+20 perc végleges fegyelmi).
Kapura lövések: 28–25.
Játékvezetők: Paul Mihai és Gabriel Radu, illetve Cristian Filip és Bandi Csaba.