Erste Liga: Brassóban és a Tüskecsarnokban is túlóráztak

Orbán Zsolt 2021. szeptember 17., 23:34 utolsó módosítás: 2021. szeptember 17., 23:55

A Brassói Corona–Újpest és a MAC HKB Újbuda–DEAC mérkőzés is hosszabbítás után ért véget a jégkorong Erste Liga 2021–2022-es szezonjának első játéknapján.

Kevés gól és vendégsiker született a brassói találkozón Fotó: Corona Brasov Wolves

Pénteken a liga 11 csapata közül tíz bemutatkozott, egyedül a magyar bajnok FTC-Telekom nem volt jégen az alapszakasz első játéknapján. A székelyföldi csapatok, a Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói Hoki Klub fölényes hazai győzelemiről már beszámoltunk, de nézzük, mi történt a másik három helyszínen.

Brassóban az UTE-t fogadó Corona Molnár Zsombor első harmadvégi találatával sokáig nyerésre állt, a „lilák” azonban az 51. percben kiegyenlítették, majd a hosszabbításban elvitték a bónuszpontot.

Szintén ráadással zárult a MAC HKB és a DEAC csatája a budapesti Tüskecsarnokban. A Hetényi Zoltán személyében vezérüket nélkülöző debreceniek hátrányból fordítottak, a kiegyenlített találkozó végén mégis az újbudaiak örülhettek.

Miskolcon a Győri ETO az első harmad után két egységgel vezetett, a szlová bajnokságból „hazatérő” Jegesmedvék ezt követően összekapták magukat és háromgólos sikerrel tartották otthon a pontokat.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz, első játéknap:

Csíkszeredai Sportklub–Fehérvári Titánok 6–1 (1:1, 2:0, 3:0)
Gólszerzők: David Stach (12.), Sofron István (30.), Becze Tihamér (37.), Vojtech Polak (48.), Láday Tamás (50.), Rokaly Norbert (54.), ill. Makszim Vesutkin (7.)
Kapura lövések: 41–14
Kiállítások: 4, ill. 10 perc

Gyergyói Hoki Klub–Dunaújvárosi Acélbikák 10–4 (2:2, 7:1, 1:1)
Gólszerzők: Orbán Brance (7. perc), Vincze Péter (18. és 30.), Ferencz-Csibi Róbert (23.), Christopher Bodó (29.), Szabó Pál Krisztián (30.), Szigeti Ákos (32., 35.), Vincze Gergő (33.), Sébastien Sylvestre (54.), ill. Török Viktor (15.), Szűcs István (16.), Pozsár Márk (37.), Igor Bobcek (43.)
Kapura lövések: 57–23
Kiállítások: 75, ill. 48 perc

Brassói Corona–Újpesti TE 1–2 h.u. (1:0, 0:0, 0:1, 0:1)
Gólszerzők: Molnár Zsombor (16.), ill. Riley James (51.), Benk András (64.)
Kapura lövések: 32–28
Kiállítások: 6, ill. 12 perc

DVTK Jegesmedvék–UNI Győr ETO HC 5–2 (0:2, 3:0, 2:0)
Gólszerzők: Galanisz Nikandrosz (25.), Lövei Dávid (28., 53.), Jonathan Walker (29.), Hadobás Zétény (48.), ill. Schmál Kristóf (19.), Madácsi Benedek (19.)
Kapura lövések: 32–25
Kiállítások: 6, ill. 10 perc

MAC HKB Újbuda–DEAC 3–2 – h.u. (1:0, 1:2, 0:0, 1:0)
Gólszerzők: Marc Stevens (12.), Trevor Gooch (36.), Molnár Bálint (62.), ill. Jan Dalecky (25.), Sági Martin (29.)
Kapura lövések: 39–39
Kiállítások: 8, ill. 8 perc