Nincs nagy oltakozási kedv Gyergyóban: ezt mutatta a félig üres lelátó, és a szokásosnál kisebb létszámú szurkolótábor is. Aki azonban jelen volt a másfél évi kényszerű szünet után, az biztosan jól szórakozott: a piros-fehérek a meccs legnagyobb részében igazán látványos hokit játszottak, a 10 lőtt gól pedig önmagáért beszél.
A találkozó előtt egy szomorú mozzanatnak voltak a részesei a jelenlévők, a GYHK volt játékosa, a májusban elhunyt Marek Troncisky emlékének adóztak egy perc néma csenddel.
Ezt követően már az első pillanattól látható volt a minőségbeli különbség a két csapat között, csak idő kérdése volt, hogy mikor kerül előnybe a házigazda gyergyószentmiklósi együttes. Végül a 7. percben jött el a pillanat, amikor a csapatkapitány Brance Orbán egy a háta mögé érkező korongot dobott fel fonákkal a DAB ketrecének hosszú felsőjébe. Szép volt.
A folytatásban is folyamatosan a vendégkapu előterében folyt a játék, de Pinczés védéseivel meccsben tartotta az övéit. Sőt teljesen a semmiből egyenlítettek az Acélbikák.
Török a kapu mögől lőtte Rinne lábára a korongot és onnan pattant be a kapuba. Ideje sem volt feleszmélni a hazaiaknak, máris hátrányba kerültek, Szűcs találatával egy perc alatt fordított a Dunaújváros. A GYHK még az első szünet előtt egyenlített, Vincze Péter korcsolyájáról pattant a játékszer a kapuba, amivel a csapat második emberelőnyét értékesítette.
A második húsz percben viszont csak egy csapat volt a jégen. A gyergyóiak sorban alakították ki a helyzeteket és ezekből hetet be is lőttek mire egy góllal tudtak válaszolni a vendégek.
Az utolsó húsz percben a biztos győzelem tudatában már nemigazán volt koncentrált a Szilassy Zoltán-Góga Attila edzőpáros együttese, kiegyenlített lett a játék, kevesebb volt a szép akció, jóval több a kakaskodás. Az 1–1-es részeredmény pedig összességében 10–4–es GYHK győzelmet jelentett.
A statisztikusok számára lehet fontos a tény, hogy a Gyergyói Hoki Klub negyedik Erste Ligás szezonjában először tudta megnyerni az első mérkőzését. Egy másik érdekesség, hogy története során először áll az Erste Liga első helyén a gyergyói csapat.
Az FK Csíkszereda megállapodott a Győri ETO-val Bödő Efraim Zoltán szerződtetéséről, így a saját nevelésű fiatal középpályás a magyar bajnoki címvédőnél folytatja – az átigazolást Szondy Zoltán klubelnök megerősítette a Székely Sportnak.
Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.
Több mint 1500 köbméter faanyagot, négy járművet, két motorfűrészt és három fejszét foglalt le a Hargita megyei rendőrség az év első hét hónapjában. Az erdészeti ellenőrzéseken 93 bírságot is kiszabtak, összesen 342 ezer lej értékben.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Rengeteg erdélyi magyar dolgozott életében Magyarországon vagy más európai államban, sokan most is a „messzi idegenben”, külföldi munka során keresik meg kenyerüket. A nyugdíj előtt ezért fontos kérdés: elvesznek-e a külföldön szerzett évek.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!