Elképesztő végjáték Brassóban: az utolsó percben érkezett a GYHK győztes gólja

Orbán Zsolt 2021. október 10., 20:10 utolsó módosítás: 2021. október 10., 21:48

Fontos játékosokat kellett nélkülöznie, két perccel a vége előtt még hátrányban állt, de a Gyergyói Hoki Klub így is megnyerte Brassóban a vasárnap esti rangadót, amelynek eredménye a jégkorong Erste Liga mellett a román bajnokságba is számít.

Őrült hajrá után nyerte meg brassói vendégjátékát a GYHK Fotó: Daniel Maximilian Milata/Corona Brasov Wolves

A magyarországi túra végén megsérült hármas, Orbán Brance, Bodó Christopher és Bíró Gergő mellett Szabó Krisztián sem állhatott Szilassy Zoltán vezetőedző rendelkezésére a gyergyói kiszálláson. Az újabb vizsgálatok alapján utóbbi visszatérésére még legalább hat hetet kell várni a Sportklub elleni székely rangadón elszenvedett agyrázkódása után.

A brassói csapat pénteken csíkszeredai vereséggel csúszott le az Erste Liga-tabella első helyéről, miközben a GYHK egy visszafogottabb (5–1) és egy gólzáporos (12–3) győzelemmel tudta le a Steaua elleni kötelező román bajnokikat.

A vasárnap esti mérkőzés első gólját Trancă szerezte, a válogatott csatár emberelőnyben talált be korábbi munkaadója ellen.

Húszpercnyi játék után megérdemelten vezetett a GYHK, amely lendületesebben játszott, több kapura lövésig jutott, ráadásul egy kettős emberhátrányt is kivédekezett.

A középső játékrészben kizárólag a vendégeket állították ki a játékvezetők, de a pontatlan brassóiak ezúttal sem tudtak betalálni kettős fórban, igaz, Ruczuj Gellért kapusteljesítményét is dicséret illeti, a csíki hálóőr egy büntetőlövést is hárított. A piros-fehérek egy vasról felpattanó korongból találtak be szerencsésen, de a bírók ezt érvénytelenítették, mivel rúgómozdulatot véltek felfedezni a visszajátszásokon.

Kettős fórban sem ment a gólszerzés a hazaiaknak Fotó: Daniel Maximilian Milata/Corona Brasov Wolves

Gyergyó mégis növelni tudta előnyét a 36. percben, amikor egy védelmi hibát kihasználva, Vincze Gergő továbbíthatta a korongot az üres kapuba Sándor-Székely Ottó átadásából.

A házigazda sárga-kékeknek sokáig semmi nem akart összejönni, de a harmadik harmad elején Valchar faragott a hátrányból. Erre nem sokkal később Haaranen válaszolt, a frissen igazolt Owen Williams szórta el a pakkot a semleges harmadban, a finn hátvéd pedig köszönte és kilőtte a jobb alsót. A túloldalon viszont Hunt révén azonnal szépített a Brassó (2–3).

Az amúgy sem unalmas mérkőzésen rendkívül felpörögtek az események az utolsó harmadban, Dave Macqueen időt kért, a hajrában pedig előbb Kovács Mátyás egyenlített, majd Gliga bombázta kapásból Ruczuj kapujába a Machala által visszatett korongot.

Ekkor már csak 2:05 volt hátra, de a legvégére maradt még egy újabb csavar:

Szilassy időkérést követően a GYHK plusz mezőnyjátékossal egyenlített, Silló Arnold fejezte be az okosan kijátszott támadást, aztán 59:10-nél Vincze Péter jegyezte a székely csapat győztes gólját.

A székesfehérvári támadó Saari kék vonalas kapáslövésbe ért bele a kapu előtt.

A Gyergyói Hoki Klub nagy csatát nyert meg Brassóban, ahol mind a hat harcba dobott pontot begyűjtötte.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz, 4. játékhét:
Brassói Corona–Gyergyói Hoki Klub 4–5 (0–1, 0–1, 4–3)
Gólszerzők: Valchar (44., Huard), Hunt (46., Trotter, Bors), Kovács (57., Molnár Z.), Gliga (58, Machala), ill. Trancă (12., Saari – emberelőny), Vincze G. (36., Sándor-Székely), Haaranen (47.), Silló (59., Vincze P., Vincze G.), Vincze P. (60., Saari)
Kapura lövések: 49–31
Kiállításpercek: 4–12
Corona: Tőke Zoltán (Buda Márton) – Pavlo Boriszenko, Timur Raszulov, Niklas Huard, Garet Hunt, Brock Trotter – Bors Huba, Molnár Zoltán, Roberto Gliga, Patrick Machala, Radim Valchar – Gajdó Tamás, Owen Williams, Kovács Mátyás, Molnár Zsombor, Albert Zagidullin – Ráduly Norbert, Szőcs Zalán, Gajdó Balázs, Andrei Vasile, Rareș Vasile. Vezetőedző: Dave Macqueen.
GYHK: Ruczuj Gellért (Demeter Arnold) – Matias Haaranen, Kozma Zsolt, Sebastien Sylvestre, Vincze Gergő, Vincze Péter – Fejes Nándor, Santeri Saari, Sárpátki Tamás, Szigeti Ákos, Daniel Trancă – Ferencz-Csibi Róbert, Györfy Tihamér, Császár Hunor, Sándor-Székely Ottó, Silló Arnold – Todor Csaba, Benedek Roland, Lázár Káin, Péter Zsolt. Vezetőedző: Szilassy Zoltán.
Játékvezetők: Mihai Paul, Radu Gabriel – Andrieș Gheroghieș, Filip Cristian (vonalbírók)

Edzői nyilatkozatok:

Dave Macqueen, Brassó: „Nyilván nem erre az eredményre vágytunk. Azt hiszem, a különbséget az emberelőny-kihasználásunk jelentette, rengeteg lehetőségünk volt, de a kapu előtt nem koncentráltunk eléggé. Csalódott vagyok, hogy csak a harmadik harmadban sikerült visszajönni a meccsbe, a játékosaim többségétől jobb hozzáállást és összpontosítást várok. Folytatjuk az edzéseket és tanulunk a hibáinkból.”

Szilassy Zoltán, GYHK: „Először is nagyon boldog vagyok, amiért nyerni tudtunk Brassóban, a liga egyik legjobb csapatának otthonában. Ez a meccs egy thrillerhez hasonlított, az eredménnyel viszont elégedett vagyok. Úgy vélem, 50 percig nagyszerű munkát végeztünk, emberhátrányban is jól működött a védekezésünk. Aztán jött a rövidzárlat és a vereség szélére sodródtunk. Nagyon fontos ez a siker, mivel szoros az állás és minden megszerzett pont sokat számít”.

A vasárnapi játéknap további eredményei itt érhetőek el.