Vezet az FTC, pont nélkül maradtak a Titánok

Székely Sport 2021. október 10., 21:45

Öt mérkőzést rendeztek a jégkorong Erste Liga negyedik játékhetének vasárnapi fordulójában. A Ferencváros megőrizte vezetőpozícióját, a pont nélküli együttesek csatáján a Dunajúvárosi Acélbikák legyűrték a Fehérvári Titánokat.

Az újvárosiak a megyei riváls ellen szerezték meg szezonbeli első pontjaikat Fotó: Acélbikák/Anda Fábián

A játéknap legizgalmasabb mérkőzését Brassóban vívta a házigazda Corona és a Gyergyói Hoki Klub. A vendég székelyföldi együttes hihetetlen hajrát követően diadalmaskodott 5–4-re, miután az első és a második harmadot is egy-egy góllal nyerte. A másik székely csapat, a címvédő Csíkszeredai Sportklub szabadnapos volt vasárnap.

Az UTE lenullázta otthon a DEAC-ot, a lila-fehérek négy góljára a debreceniek eggyel sem tudtak felelni. Az újpestiek zsinórban negyedik győzelmüket ünnepelhették, míg a hajdúságiak eddigi hét mérkőzésükből csak kettőt tudtak a maximális ponttal abszolválni.

A listavezető FTC kiélezett küzdelemben bizonyult jobbnak a DVTK Jegesmedvéknél, a miskolci alakulat jól tartotta magát a Tüskecsarnokban, ahol a zöld-fehérek győztes gólját a finn Juhani Tamminen jegyezte az 51. percben.

A Fraditól eddig csak a MAC HKB tudott pontokat rabolni, az újbudaiak most a Győri ETO vendégeként győztek magabiztosan, 5–1 arányban.

A játéknap alsóházi rangadóján, a Fejér megyei gárdák közti meccsen egy gól született: a Dunaújuvárosi Acélbikák Németh Péter korai találatával nyertek a Titánok ellen, így már csak egyedüliként a fehérvári csapat pont nélküli a mezőnyben.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz, vasárnapi eredmények:

Brassói Corona–Gyergyói Hoki Klub 4–5 (0–1, 0–1, 4–3)
Gólszerzők: Radim Valchar (44.), Garet Hunt (46.), Kovács Mátyás (57.), Roberto Gliga (58.), ill. Daniel Trancă (12., emberelőny), Vincze Gergő (36.), Matias Haaranen (47.), Silló Arnold (59.), Vincze Péter (60.)
Kapura lövések: 49–31
Kiállításpercek: 4–12

UTE–DEAC 4–0 (0–0, 2–0, 2–0)
Gólszerzők: Balogh Bence (24.), Jack Suter (31.), Sam Coatta (41.), Németh Attila (42.)
Kapura lövések: 35–40
Kiállításpercek: 6–4

FTC-Telekom-DVTK Jegesmedvék 2–1 (1–0, 0–0, 1–1)
Gólszerzők: Nagy Gergő (4.), Juhani Tamminen (51.), ill. Galajda Zsombor (42.)
Kapura lövések: 26–27
Kiállításpercek: 8–8

Dunaújvárosi Acélbikák–Fehérvári Titánok 1–0 (1–0, 0–0, 0–0)
Gólszerző: Németh Péter (7.)
Kapura lövések: 42–22
Kiállításpercek: 8–4

UNI Győr ETO HC–MAC HKB Újbuda 1–5 (0–2, 0–0, 1–3)
Gólszerzők: Dusan Kmec (43.), ill. Mirko Djumic (6.), Marc Stevens (15.), Jakub Izacky (49., emberelőny), Molnár Bálint (51.), Ritter Zalán (58.)
Kapura lövések: 40–39