Jól kezdte a meccset vasárnap délben Magyarország válogatottja. Nem csak bírta a tempót az Egyesült Államok ellen, de szép akciókat is láthattak a nézők. Sőt, az 5. percben meglett a vezető gól is.
Bartalis tört be az amerikai harmadba, de ziccerje kimaradt, azonban Szabó visszaszerezte a pakkot, Sofron elé tette, aki nagyszerű gólt vágott.
Sajnos a vezetés nem sokáig tartott, egy óriási hiba következett, az egyik magyar játékos a saját kapuja előtt adta el a korongot, és Alex Tuch élt az ajándék lehetőséggel. Egy perc volt még a szünetig, és ahhoz, hogy döntetlennel vonuljanak a pihenőre a felek, de megint jött egy saját harmadban egy rossz passz, és ebből az USA került előnybe.
A magyar válogatott egyébként nem játszott alárendelt szerepet, több nagy helyzet is kimaradt az amerikai kapunál, az ellenfél azonban irgalmatlanul kihasználta a két hibát.
A második játékrészt keményebben kezdte az ellenfél, két kapuvasat is lőttek. Szerencséje volt Horváthnak a kapuban. Aztán a szerencse megfordult, Sofron kiállítása után Pozsgai korcsolyájáról pattant be a korong a magyar kapuba.
A második emberhátrányát kivédekezte a magyar csapat, sőt Vincze és Bartalis kontrája akár szépítést is hozhatott volna. Azonban rögtön utána Gauthier szólója tovább növelte a különbséget. A záró játékrészben tovább nyomta a nagyon gyors tempót az amerikai gárda, a magyaroknak azonban már nem volt elég energiája ehhez, három góllal nőtt a különbség év végül papírforma eredmény született: 1–7.
Most jön egy nap pihenő, majd kedden a vébé egyik nagyon fontos meccse következik. A franciák ellen kell mindent beleadni, ott van esély a győzelemre.
Korábban Svájc hét góllal ütötte ki Szlovéniát. A norvégok kisebb meglepetésre büntetőkkel alulmaradtak a kazahokkal szemben, míg a finnek fordulatos meccsen nehezen verték a németeket. A szombati játéknap utolsó meccsén a szlovákok egy góllal verték a letteket.
További eredmény, A csoport (Tampere): Finnország–Németország 4–3 (1–1, 2–2, 1–0). Az állás: 1. Egyesült Államok 6 pont/2 mérkőzés (11–2), 2. Dánia 3/1 (3–1), 3. Svédország 3/1 (1–0), 4. Finnország 3/2 (5–7), 5. Franciaország 2/1, 6. Ausztria 1/1, 7. Németország 0/2 (3–5), 8. Magyarország 0/2 (2–10).
B csoport (Riga): Szlovákia–Lettország 2–1 (1–0, 0–1, 1–0), Szlovénia–Kanada 2–5 (1–0, 0–3, 1–2). Korábban: Kazahsztán–Norvégia 4–3 (1–2, 1–1, 1–0, 0–0) – szétlövés után, Svájc–Szlovénia 7–0 (2–0, 1–0, 4–0). Az állás: 1. Kanada 6/2, 2. Svájc 3/1 (7–0), 3. Csehország 3/1 (3–2), 4. Szlovákia 3/2 (4–4), 5. Kazahsztán 2/1, 6. Norvégia 1/1, 7. Lettország 0/2 (1–8), 8. Szlovénia 0/2 (2–12)
A csoportok első négy helyezettje jut a negyeddöntőbe, az utolsók kiesnek, és jövőre a divízió I/A-ban szerepelnek.
A szezon zárultával Nagy Attilával, a Román Jégkorong-szövetség elnökével a hazai hoki fejlődésében mérföldkőnek számító sepsiszentgyörgyi divízió 1/A-s világbajnokságról, az utánpótlás helyzetéről és a szövetség munkájáról beszélgettünk.
Kiválóan kezdte a labdarúgó 2. Liga osztályozóját a Székelyudvarhelyi FC, az elődöntő első mérkőzésén, szerdán délután háromgólos előnyre tett szert a CS Blejoi vendégeként, karnyújtásnyira került a finálétól.
Kamionnal ütközött egy autóbusz péntek délután a Iași megyei Lețcani településen. Tizennégy felnőttet és három kiskorút szállítottak kórházba.
Konstanca lehet az egyik első célpont egy, a NATO elleni orosz támadás esetén – vélekedik Ben Hodges nyugalmazott amerikai tábornok, a NATO európai erőinek korábbi főparancsnoka.
Több száz, eredetileg a független jelöltként induló bukaresti főpolgármesterre, Nicușor Danra leadott szavazatot írtak a szélsőjobboldal jelöltje, George Simion javára az egyik gyulafehérvári szavazókörben.
… közben az alkotmánybíróság leseperte az asztalról Simion úr óvását és bejelentette, Romániának van új elnöke… és Victor Ponta váratlanul előbújt egy kő alól, hogy megmondja, mi minden nem jó Romániában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!