Nem született bombameglepetés a hokivébén

Gergely Imre 2023. május 14., 15:05

Sofron találatával még vezetett Magyarország válogatottja az elit jégkorong-világbajnokság vasárnap déli mérkőzésén az amerikaiak ellen. Aztán jött a papírforma.

Papp Kristóf az USA ellen a hokivébén Fotó: MTI/Illyés Tibor

Jól kezdte a meccset vasárnap délben Magyarország válogatottja. Nem csak bírta a tempót az Egyesült Államok ellen, de szép akciókat is láthattak a nézők. Sőt, az 5. percben meglett a vezető gól is.

Bartalis tört be az amerikai harmadba, de ziccerje kimaradt, azonban Szabó visszaszerezte a pakkot, Sofron elé tette, aki nagyszerű gólt vágott.

Sajnos a vezetés nem sokáig tartott, egy óriási hiba következett, az egyik magyar játékos a saját kapuja előtt adta el a korongot, és Alex Tuch élt az ajándék lehetőséggel. Egy perc volt még a szünetig, és ahhoz, hogy döntetlennel vonuljanak a pihenőre a felek, de megint jött egy saját harmadban egy rossz passz, és ebből az USA került előnybe.

A magyar válogatott egyébként nem játszott alárendelt szerepet, több nagy helyzet is kimaradt az amerikai kapunál, az ellenfél azonban irgalmatlanul kihasználta a két hibát.

A második játékrészt keményebben kezdte az ellenfél, két kapuvasat is lőttek. Szerencséje volt Horváthnak a kapuban. Aztán a szerencse megfordult, Sofron kiállítása után Pozsgai korcsolyájáról pattant be a korong a magyar kapuba.

Nagy Krisztián az USA ellen a hokivébén Fotó: MTI/Illyés Tibor

A második emberhátrányát kivédekezte a magyar csapat, sőt Vincze és Bartalis kontrája akár szépítést is hozhatott volna. Azonban rögtön utána Gauthier szólója tovább növelte a különbséget. A záró játékrészben tovább nyomta a nagyon gyors tempót az amerikai gárda, a magyaroknak azonban már nem volt elég energiája ehhez, három góllal nőtt a különbség év végül papírforma eredmény született: 1–7.

Most jön egy nap pihenő, majd kedden a vébé egyik nagyon fontos meccse következik. A franciák ellen kell mindent beleadni, ott van esély a győzelemre.

Elit jégkorong-világbajnokság
Egyesült Államok–Magyarország 7–1 (2–1, 2–0, 3–0)
Gólszerzők: Alex Tuch (7. perc), Nick Bonino (18., 24.), Cutter Gauthier (34.), Connor Mackey (42.), Rocco Grimaldi (45.), Luke Tuch (57.) illetve Sofron István (5.).

Korábban Svájc hét góllal ütötte ki Szlovéniát. A norvégok kisebb meglepetésre büntetőkkel alulmaradtak a kazahokkal szemben, míg a finnek fordulatos meccsen nehezen verték a németeket. A szombati játéknap utolsó meccsén a szlovákok egy góllal verték a letteket.

További eredmény, A csoport (Tampere): Finnország–Németország 4–3 (1–1, 2–2, 1–0). Az állás: 1. Egyesült Államok 6 pont/2 mérkőzés (11–2), 2. Dánia 3/1 (3–1), 3. Svédország 3/1 (1–0), 4. Finnország 3/2 (5–7), 5. Franciaország 2/1, 6. Ausztria 1/1, 7. Németország 0/2 (3–5), 8. Magyarország 0/2 (2–10).

B csoport (Riga): Szlovákia–Lettország 2–1 (1–0, 0–1, 1–0), Szlovénia–Kanada 2–5 (1–0, 0–3, 1–2). Korábban: Kazahsztán–Norvégia 4–3 (1–2, 1–1, 1–0, 0–0) – szétlövés után, Svájc–Szlovénia 7–0 (2–0, 1–0, 4–0). Az állás: 1. Kanada 6/2, 2. Svájc 3/1 (7–0), 3. Csehország 3/1 (3–2), 4. Szlovákia 3/2 (4–4), 5. Kazahsztán 2/1, 6. Norvégia 1/1, 7. Lettország 0/2 (1–8), 8. Szlovénia 0/2 (2–12)

A csoportok első négy helyezettje jut a negyeddöntőbe, az utolsók kiesnek, és jövőre a divízió I/A-ban szerepelnek.