A székelyföldi jégkorongsport két fellegvárának csapata, a Csíkszeredai és a Gyergyószentmiklósi Iskolás Sportklub együttese vívta az U15-ös korosztály döntőjét. A két nyert mérkőzésig tartó párharcban három mérkőzésre volt szükség, hiszen a csíkiak hazai pályán 3–2-re, míg a gyergyóiak 5–2-re győztek.
Vasárnap délután rendezték meg a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán a mindent eldöntő harmadik összecsapást, amelyen mindkét csapatot egy-egy lelkes szurkolói csoport biztatta.
Kiegyensúlyozott mérkőzés volt, a helyzeteit jobban kihasználó csíki együttes végig vezetve 3–2-re nyert, de akár ráadás is lehetett volna, az utolsó percekben a vendég Gyergyó kapuslehozatallal próbálkozott, de a gól nem jött össze.
Jégkorong, U15-ös bajnokság, döntő, harmadik mérkőzés:
Csíkszeredai ISK–Gyergyószentmiklósi ISK 3–2 (1–0, 1–1, 1–1).
Gólszerzők: Boldizsár Kevin Mădălin (16. és 21.), Gál Róbert (46.), illetve Tamás István (33.) és Albert Vidor (50.).
Büntetőpercek: 6–4.
Játékvezetők: Magyar Áron, Kőszegi Kálmán és Szőgyör Zoltán.
A párharcot a Csíkszeredai ISK nyerte 2:1-es összesítéssel.
Csíkszeredai ISK: Kassay Magor, Szép Zsigmond (kapusok) – Babos Barnabás, Boldizsár Kevin Mădălin, Máté Kenéz, Adrian Cășăneanu, Kótai Mátyás (első sor); Gál Róbert, Tőke Benedek, Antal Csanád, Pál Hunor, Gál Gergő (második sor); Kerekes Dávid, Molnár Zsombor, Andrási Apor, Bogos István, Balog-Pál Botond (harmadik sor); Varga Előd (negyedik sor). Stáb: Gál Sándor (vezetőedző), Petres Tivadar (másodedző).
Gyergyószentmiklósi ISK: Szabó Örs, Csergő Péter Barna (kapusok) – Páll Hunor, Erszény Milán István, Benedek Gergő, Bartos Bence Béla, Szabó Huba (első sor); Farkas Áron, Csergő József Hunor, Kolumbán Kevin, Albert Vidor, Tamás István (második sor); Gráncsa Gergő, Kolumbán Mátyás, Sólyom Krisztián, Kiss Ákos, Jánosi Szabolcs (harmadik sor); Bodó Árpád, Székely István, Vad-Rancz Bence (negyedik sor). Vezetőedző: Elekes-Darabont Hunor.
A harmadik helyért kiírt Felcsík–Galac párharcban szintén három mérkőzésre volt szükség. A vasárnap délután Csíkkarcfalván lejátszott találkozón a házigazdák három góllal nyertek,
de a mérkőzés utolsó perceiben elszabadultak az indulatok, a játékvezetők végül mindkét csapatból több játékost kiállítottak, a felcsíki meccsen a büntetőpercek aránya 60:68 volt.
Jégkorong, U15-ös bajnokság, a 3. helyért, harmadik mérkőzés:
Felcsík SK–Galaci Dunărea 4–1 (0–0, 1–0, 3–1).
Gólszerzők: Lukács Csongor (32.), Nagy Ádám (48.), Farkas Benedek (51.) és Barabás Előd (57.), illetve Mihai Rusu (48.).
A párharcot a Felcsík SK nyerte 2:1-es összesítéssel.
Csupán egyetlen meccsen kapott bizonyítási lehetőséget Kovács István az idei klub-vb-n, miután nagyot hibázott a PSG–Atletico Madrid (4–0) csoportmeccsen. A FIFA játékvezetői bizottság elnöke elárulta, hogy a testkamera felvételei segítettek a döntésben.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.
Tavaly öt év után először fordult elő, hogy több romániai távozott Németországból, mint ahányan odaérkeztek.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!