Brassóban is kikapott a Fradi, így pont nélkül zárta a túrát

Orbán Zsolt 2022. január 17., 20:53 utolsó módosítás: 2022. január 17., 21:39

Erdélyi Erste Liga-portyája utolsó állomásán az FTC-Telekom hokicsapata négy góllal maradt alul a Brassói Corona vendégeként. A zöld-fehérek így pont nélkül utazhatnak haza.

Egy második harmadbeli megingást követően a Brassó simán legyűrte a Fradit Fotó: Corona Brasov Wolves

A Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson elkönyvelt háromgólos vereségek után a Ferencváros jégkorongcsapata Brassóban zárta szezonbeli második erdélyi túráját.

A több meghatározó hokisát nélkülöző zöld-fehér gárda ősszel 4–0-ra diadalmaskodott a „farkasok” otthonában, de a jelenlegi körülmények között egy újabb kategorikus vendégsiker nagyon valószínűtlennek tűnt,

sőt talán még a pontszerzés is bravúrnak számított volna Fodor Szabolcs együttesétől.

A hétfő esti mérkőzés egy ideig a várható forgatókönyv szerint alakult, Williams már a második percben megszerezte a vezetést a házigazdáknak, aztán a kanadai honfitárs, a decemberben szerződtetett Schaber is betalált Nagy Kristóf kapujába.

Utóbbi a második harmad elején is eredményes volt, a gólt videobírózás után adták meg a játékvezetők a Corona pedig nyeregben érezhette magát. Egy emberhátrányos szituációban, 3–0-nál ellentámadást vezetve Valchar találta el a kapuvasat.

Ezt követően a meccs váratlan fordulatot vett, a Brassónál két szezont lehúzó Fowlie ugyanis két perc leforgása alatt duplázott, s ezzel visszahozta csapatát (3–2).

Fotó: Corona Brasov Wolves

,A sárga-kékek egyre idegesebben játszottak, a második játékrész végén kiállítások miatt bosszankodhatott a brassói közönség, ám az egyenlítés nem jött össze a magyarországi vendégeknek, bár az egyik büntetés a harmadik húsz perc elejére is áthúzódott.

A kivédekezett hátrány után Gajdó Balázs állította vissza a kétgólos különbséget, a fiatal kézdivásárhelyi csatár egy kipattanót pofozott a kapuba. Az 51. percben Kovács Mátyás döntötte el az összecsapást, a Fradi négy a három, majd öt a négy ellen sem, s végül a kapusát lehozva sem tudott szépíteni.

Sőt, az üres kaput végül Schaber vette be, a kanadai beteljesítette mesterhármasát és beállította a 6–2-es végeredményt.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz – hétfői játéknap:
Brassói Corona–FTC-Telekom 6–2 (2–0, 1–2, 3–0)
Gólszerzők: Williams (2., Hunt, Schaber), Schaber (12., Csernyuk, Valchar, 22., Huard, 60., MacDonald), Gajdó B. (43., Bors, Gliga), Kovács (51., A. Vasile), ill. Fowlie (31., McFadden, Tamminen, 33., McFadden, Kulmala)
Kapura lövések: 28–43
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Brassó: Tőke Zoltán (Patrik Polc) – Bors Huba, Konsztantyin Csernyuk, Radim Valchar, Roberto Gliga, Gajdó Balázs – Owen Williams, Cole MacDonald, Garet Hunt, Niklas Huard, Chase Schaber – Gajdó Tamás, Timur Raszulov, Kovács Mátyás, Molnár Zsombor, Andrei Vasile – Ráduly Norbert, Rareș Vasile, Szőcs Zalán. Vezetőedző: Dave MacQueen.
FTC: Nagy Kristóf (Földes László) – Boros Dániel, Joshua McFadden, Rasmus Kulmala, Juhani Tamminen, Komáromy Botond – Seregély Máté. Lauri Karmeniemi, Tóth Adrián, Cody Fowlie, Tóth Gergő – Antonino Sarcia, Lukas Bohunicky, Bán Károly, Roczanov Dezső, Galántai Richárd. Vezetőedző: Fodor Szabolcs.
Játékvezetők: Csata Attila, Rédai Botond – Bandi Csaba, Magyar Áron (vonalbírók)