Nagy Attilát, a Román Jégkorong-szövetség elnökét a döntésekről, illetve a tervekről kérdeztük.
– Az elmúlt időszakban több pályázatot nyújtottak be a Nemzetközi Jégkorong-szövetséghez (IIHF). Erről is szó esett a legutóbbi gyűlésen. Mit lehet tudni ezekről?
– Decemberben három pályázatot nyújtottunk be az IIHF-hez, mindhárom a romániai jégkorongsport fejlesztését célozza meg, de ezek közül csupán egyre kaptunk finanszírozást, a játékvezetői képzésre. Pontosabban 48 ezer eurót, amelyből olyan folyamatos, a hazai játékvezetést fejlesztő programokat indítunk el, amelynek célja az, hogy a hazai játékvezetők a legmagasabb nemzetközi szinten is helyt álljanak.
– Döntés született arról is, hogy a román szövetség megpályázza a jövő évi felnőtt és ifjúsági, női és férfi világbajnokságok rendezését. Mikor határoznak ezekről a helyszínekről, melyek azok a jégcsarnokok, amelyek házigazdái lehetnének ezeknek a világversenyeknek?
– A pályázatokat még nem kellett beküldeni, az IIHF tavaszi, április-májusi kongresszusán kerülnek szóba ezek, akkor döntenek majd a helyszínekről. Megpályázunk minden olyan vébét, amelyen a romániai válogatottak érdekeltek. A felnőtt férfi esetében, ha a divízió 1/A-ban maradunk, akkor egy olyan jégpályával kell pályázni, ahol legalább 3000 néző helyet foglalhat.
Amennyiben nem erre, hanem egy szinttel lejjebbre készülünk, akkor szóba jöhet Brassó és Csíkszereda is. Az U20-asoknál szintén Brassó és Csíkszereda, míg az U18-as, illetve a női vébé esetén a bukaresti Berceni Arénában gondolkodunk, amelyik most épül.
– Bizonyos közösségi oldalakon nagyobb teret kapott az egyik, Brassóban megrendezett ifjúsági bajnoki mérkőzés, amelyen tömegverekedés tört ki. Erről mi a véleménye?
– A fegyelmi bizottság ezzel kapcsolatban meghozta a döntéseket. Tudjuk, hogy jégkorongban nem az első, és valószínű nem is az utolsó alkalom, hogy verekedés tör ki egy mérkőzésen. Elég ha csak a tavalyi női világbajnokságra utalunk, az is egy konkrét példa. Mindenféleképpen az egresszív viselkedést, amit az elmúlt időszakban tapasztaltunk, azt elítéljük.
Vannak feszültségek, beszéltünk erről a szövetség vezetőségi gyűlésén, munkacsoportokat alakítottunk ki, amelyeknek az lesz a feladata, hogy olyan szabályzat-módosításokat hozzon, amelyekkel a sport fele lehetne terelni a jégkorongmozgalmat, nem pedig a cirkusz irányába.
Tovább gyűrűzik a Sepsi OSK-nál dúló nyilatkozatháború. Miután Diószegi László klubelnök keresetlen szavakkal illette kegyeiből kiesett kapusát, maga az érintett hazugságnak nevezte a vádakat.
Nyílt háború alakult ki a Sepsi OSK és korábbi csapatkapitánya között: Diószegi Laszló kemény szavakkal illette Niczuly Rolandot, aki szerinte 200 ezer eurót követel a szerződésbontásért. Beszéltünk a kapussal, aki nyilatkozott az ügy kapcsán.
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Jövő héten jelenti be a kormány a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot. Két hónapos kiskutyát dobott ki az ablakon egy pașcani férfi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!